ଆଜି ହିଁ ଘରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି 5ଟି ଫୋଟୋ, ଦରିଦ୍ରତା ଘରକୁ ଛୁଇଁ ବି ପାରିବ ନାହିଁ, ଘର ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତିରେ ଭରି ଯିବ …

ସମସ୍ତେ ନିଜ ଘରେ ଫଟୋ କିମ୍ବା ପେଣ୍ଟିଙ୍ଗ ଲଗାଇବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି|ଏମିତିରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ପାଞ୍ଚଟି ଫଟୋ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ନିଜ ଘର ଲଗାଇଲେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆସିଥାଏ| ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକୁ ଘରେ ଲଗାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି|

ମାଛ

ବାସ୍ତୁ ଶାସ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଉଭୟରେ ମାଛକୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି| କୁହାଯାଏ ଯେ ଘରେ ମାଛର ପେଣ୍ଟିଙ୍ଗ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧା ସମାପ୍ତ ହୁଏ, ଅର୍ଥ ଉପକୃତ ହୁଏ, ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରୁହେ ଏବଂ ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଏହାକୁ ଦେଖିବା ମଧ୍ୟ ଭଲ ବୋଲି କୁହାଯାଏ|ମାଛର ଚିତ୍ର ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍|ଏହା ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟକୁ ସମାପ୍ତ କରିଥାଏ|ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରର ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏହା ଲଗାଇଲେ ପରିବାରରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ରୁହେ|

ରାଧା-କୃଷ୍ଣ

ରାଧା-କୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ| ତେଣୁ ବିବାହିତ ଦମ୍ପତିମାନେ ଏହି ଚିତ୍ରକୁ ନିଜ ଶୋଇବା ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍| ଏହା ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବ| ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ଏହି ଫଟୋ ସାମ୍ନାର କାନ୍ଥରେ ମଧ୍ୟ ରଖିପାରିବେ| ଯଦି ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ପ୍ରତିଦିନ ରାଧା-କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଚିତ୍ରକୁ ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ସୁସ୍ଥ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ହୋଇଯାଏ|

ଘୋଡା

ଘରେ ଦୌଡୁଥିବା ଘୋଡାର ଚିତ୍ର ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍| ଯଦି 7ଟି ଦୌଡୁଥିବା ଘୋଡାର ଚିତ୍ର ଲଗାଯାଏ, ତେବେ ଏହା ଆହୁରି ଅଧିକ ଭଲ ହେବ| ଏହି ଚିତ୍ରକୁ ଘରେ କିମ୍ବା ଅଫିସରେ ଲଗାଇଲେ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷମତା ବଢିଇଥାଏ | ଅଗ୍ରଗତି ଉପରେ ଅଗ୍ରଗତି ହୁଏ| କାର୍ଯ୍ୟରେ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଆସେନାହିଁ | ଆପଣ ଏହି ପେଣ୍ଟିଙ୍ଗକୁ ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ ଲଗାଇପାରନ୍ତି|

ଫେମିଲି ଫଟୋ

ଘରର ପ୍ରତ୍ୟକ କାନ୍ଥରେ କେବଳ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଚିତ୍ର ଲଗାନ୍ତୁ|ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ପରିବାରରେ ଝଗଡା ହେବ ନାହିଁ| ପରିବାର ସୁଖ ଶାନ୍ତିରେ ରହିବ, ଏକତା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ|ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାରସ୍ପରିକ ପ୍ରେମ ବୃଦ୍ଧି କରିବ| ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ଏବଂ ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଚିତ୍ର ଲଗାଇବାକୁପଡିବ| ମୃତ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଫଟୋ କେବଳ ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ଲଗାଯାଇପାରିବ| ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ ଦିଗରେ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ|ଏହା ପିତୃ ଦୋଷକୁ ଶାନ୍ତ କରିବ|

ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ

ଘରର ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ଧନର ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ରଖନ୍ତୁ | ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଛିଡା ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି|ଘରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଏକରୁ ଅଧିକ ଫଟୋ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ| ଏହି ଚିତ୍ର ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ବ୍ୟତୀତ ଅପାର ଧନ ଆଣିବ|