ଆଜି ଶନି ପ୍ରଦୋଷରେ କରନ୍ତୁ ଏହି କିଛି ସରଳ ବିଧି, ଶନି ଦେବଙ୍କ ରହିବ କୃପା, ମିଳିବ ଅସୀମ ଲାଭ, ଜୟ ସନିଦେବ

ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତ ପାଳନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଭଗବାନ ଶିବ ଏଥିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି। ଶୁକ୍ଲା ଏବଂ କୃଷ୍ଣ ପକ୍ଷ ମାସରେ ଦୁଇଥର ପ୍ରଦୋଷ ଉପବାସ ପାଳନ କରାଯାଏ। ଏହି ଉପବାସ ଦ୍ୱାଦଶ, ଟ୍ରାୟୋଡାଶୀ ତିଥିରେ ପାଳନ କରାଯାଏ|ଯଦି ତୁମେ ଏହି ଉପବାସ କର, ତେବେ ଭଗବାନ ଶିବ ପ୍ରସନ୍ନ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ତୁମକୁ ସମସ୍ତ ସୁଖ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି| ଶ୍ରାବଣ ମାସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶନି ପ୍ରଦୋଷ ଉପବାସ 1 ଅଗଷ୍ଟ 2020 ପଡୁଛି|ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ଅପୂର୍ଣ୍ଣ ଇଚ୍ଛା ଅଛି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଦିନ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାକୁ ପଡିବ|ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର କରିବ |ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଶନିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀ କିମ୍ବା ଧାୟା ରୋଗରେ ପୀଡିତ, ତେବେ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଶନି ପ୍ରଦୋଷ ଉପବାସ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ|ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶନି ପ୍ରଦୋଷଙ୍କର କିଛି ଚମତ୍କାର ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଯାଉଛୁ|ଯାହାକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ|

ଶନି ପ୍ରଦୋଷର ଚମତ୍କାର ଉପାୟ

ଯଦି ଆପଣ ଶନି ଦେବତାଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଶନି ପ୍ରଦୋଷ ବ୍ରତ କୁ ଶୀଘ୍ର ରଖିବାକୁ ପଡିବ|ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଉପବାସ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଶନି ଦେବଙ୍କ ଅସୀମ ଅନୁଗ୍ରହ ମିଳିଥାଏ|

• ଯଦି ଆପଣ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତି ଏବଂ ଶନି ପ୍ରଦୋଷ ଦିନରେ ତେଲ ଖାଇଥା’ନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ|

• ଶନି ପ୍ରଦୋଷଙ୍କ ଦିନ, ଶନି ଚାଲିସା, ଶିବ ଚାଲିସା ପାଠ କରିବା ଏବଂ ଏହି ଦିନ ଭଗବାନଙ୍କ ଉପାସନା ସମୟରେ ଆରତୀ କରିବା ଉଚିତ୍|

• ଯଦି ଆପଣ ଶନି ପ୍ରଦୋଷ ଦିନ ଭଗବାନ ଶିବ ଙ୍କୁ ଅଭିଷେକ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶୁଭ ଫଳ ମିଳିବ|

• ଯଦି ଆପଣ ଶନି ପ୍ରଦୋଷ ଦିନ ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ଶନି ଦେବ ଙ୍କ ଚାଳିଶା ପଢ଼ନ୍ତି ଏବଂ ଭଗବାନ ଶିବ ଙ୍କ ଆଳତି କରନ୍ତି ତେବେ ଶୁଭ ଫଳ ମିଳିବ|

• ଶନି ପ୍ରଦୋଷରେ ତୁମେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ତେଲ ଅର୍ପଣ କରିବା ଉଚିତ୍|

• ଶନି ଭଗବାନଙ୍କ ଏହି ବ୍ରତ ଦିନ ପ୍ରଥମେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍, ଏହା ପରେ ଭଗବାନ ଶନିଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ|ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଶନିଙ୍କ ଅପ୍ରୀତିକର ପ୍ରଭାବକୁ ଏଡାଇ ପାରିବେ|

• ଅନେକ ଥର ଏହା ଘଟେ ଯେ ଶନିଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧା ଆସିବାକୁ ଲାଗେ| ତେଣୁ, ଶାନି ପ୍ରଦୋଷ ଦିନ ଶାନୀଙ୍କ ଉତ୍ସ ପଢିବା ଜରୁରୀ|ଏହା ଜୀବନରେ ଚାଲିଥିବା ଅସୁବିଧା ଏବଂ ଶନିଙ୍କ ଅପ୍ରୀତିକର ପ୍ରଭାବକୁ ଦୂର କରିଥାଏ| ଯେଉଁମାନେ ଶାନି ପ୍ରଦୋଷ ଉପବାସ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅତିକମରେ 11 ଥର ଶାନି ପାଠ କରିବା ଉଚିତ୍|

ଉପରେ ଶାନି ପ୍ରଦୋଷଙ୍କର କିଛି ଚମତ୍କାର ପ୍ରତିକାର ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି| ଯଦି ଆପଣ ଏହି ପ୍ରତିକାର ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଶନି ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଖରାପ ପ୍ରଭାବକୁ ସମାପ୍ତ କରିବ ଏବଂ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ କୃପା ଏବଂ ଶନି ଦେବ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ|ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି, ଜୀବନର ଅନେକ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିପାରିବେ ଏବଂ ଲାଭ ପାଇବେ|ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନକୁ ସୁଖମୟ କରିପାରେ|