ବଗିଚାରେ ଆହତ ହେଇ ପଡିଥିଲା ପକ୍ଷୀ, ଧୋନିଙ୍କ ଝିଅ ଦେଖିକି ଦୌଡିକି ଯାଇ ବାପାଙ୍କୁ ଡାକି ଆଣିଲେ, ଦେଖନ୍ତୁ ତାପରେ କଣ ହେଲା …

ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ପିଲାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୈମୁର ଅଲି ଖାନ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇଥିବାବେଳେ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଝିଅ ଜୀଭା ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଟନ୍ତି । ଜୀଭାର ନିଜର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟ ଅଛି, ଯାହାକୁ ତାଙ୍କ ମା ସାକ୍ସି ଧୋନି ଏବଂ ପିତା ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଚଳାଉଛନ୍ତି। ଜୀଭା ପ୍ରାୟ ସମୟରେ ନିଜ ଜୀବନ ସହ ଘଟୁଥିବା ଘଟଣା ଏଠାରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିଥାଏ | ତେବେ ଏବେ ନିକଟରେ ଜିଭା କହିଲେ ଯେ କିପରି ତାଙ୍କ ବାପା ଗୋଟେ କଷ୍ଟ ପାଉଥିବା ଆହତ ପକ୍ଷୀର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇ ଥିଲେ। ଜିଭାଙ୍କର ଏହି ଫଟୋ ଏବେ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି |

ଆହତ ପକ୍ଷୀଟିକୁ ମହି ପିଅଇଲେ ପାଣି

ଜୀଭା ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ କିଛି ଛବି ସେୟାର କରିଥିଲେ | ଏହି ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ଧୋନି କିପରି ସ୍ନେହପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଆହତ ପକ୍ଷୀକୁ ତାଙ୍କ ହାତକୁ ନେଉଛନ୍ତି | ଏହି ଫଟୋରେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଜୀଭା ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଫଟୋ ସେୟାର କରି ଜୀଭା କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି –

“ମୁଁ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୋ ଲନରେ ଏକ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ପକ୍ଷୀ ଦେଖିଲି। ମୁଁ ଚିତ୍କାର କଲି ମା .. ପାପା .. ତା’ପରେ ବାପା ପକ୍ଷୀଟିକୁ ନେଇ ପାଣି ଦେଲେ | କିଛି ସମୟ ପରେ ସେ ଆଖି ଖୋଲିଲେ। ଏହା ଦେଖି ଆମେ ସମସ୍ତେ ବହୁତ ଖୁସି ହେଲୁ | ତାପରେ ଆମେ ଏହାକୁ ଏକ ପତ୍ରର ବାସକେଟରେ ରଖିଦେଲୁ | ମମି ମୋତେ କହିଲେ ଯେ ଏହା ଏକ କ୍ରାଇମସନ୍ ସ୍ତନ୍ୟପାନ ବାରବେଟ୍ ପ୍ରଜାତିର ପକ୍ଷୀ | ଏହା କପର୍ସମିଥ୍ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା | ଏହା ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ପକ୍ଷୀ | ତା’ପରେ ହଠାତ୍ ଏହା ଉଡିଗଲା | ମୁଁ ଚାହୁଁଥିଲି କି ସେ ଏଠାରେ ରହୁ | କିନ୍ତୁ ମମି କହିଲେ ଯେ ସେ ତା ମାଆଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଯେ ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ପୁଣି ସାକ୍ଷାତ ହେବୁ।”


ଲକଡାଉନରେ ଫାର୍ମ ହାଉସରେ ଅଛନ୍ତି ଧୋନି ଙ୍କ ଫ୍ୟାମେଲୀ

ଏହି ସମୟରେ ଲକଡାଉନ୍ ଚାଲିଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଧୋନି ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ରାଞ୍ଚିର ଫାର୍ମହାଉସରେ ଏନଜୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଫାର୍ମହାଉସର ଫୋଟୋ ଜୀଭା ଏବଂ ସାକ୍ସିଙ୍କର ପ୍ରାୟତ ସେମାନଙ୍କର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଥାନ୍ତି | କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଜୀଭା ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହ ବଗିଚାରେ ବାଇକ୍ ରଇଡିଙ୍ଗ ଉପଭୋଗ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଧୋନି ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚଳାଉଥିବାର ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି କଡ଼ିରେ, ମାହି ଏବଂ ପକ୍ଷୀଙ୍କର ଏହି ଚିତ୍ର ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି |

ତେବେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ମାହିର ଙ୍କର ଏପରି ଗୋଟେ ପକ୍ଷୀଙ୍କର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା କେମିତି ଲାଗିଲା, କମେନ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମକୁ ଜାଣନ୍ତୁ |