ଲକଡାଉନରେ ଏହି ୭ ଜଣ ବଡ ଷ୍ଟାର କରିଦେଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ୩ ନମ୍ବର ଷ୍ଟାରଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର ଅନେକ ଦିନ ଧରି ପଡ଼ିରହି ଥିଲା..

2020 ବଲିଉଡ ଜଗତ ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବହୁତ ଖରାପ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି | ଏହି ବର୍ଷ ଆମେ ଅନେକ କଳାକାରଙ୍କୁ ହରାଇଛୁ | ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ପ୍ରାକୃତିକ କିମ୍ବା ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବେଳେ କେତେ ଜଣ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ଏହି କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଏବଂ ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ତେବେ କେତେକ ଅନ୍ୟ କାରଣରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ତାରକାଙ୍କ ବିଷୟରେ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ସେଜଲ ଶର୍ମା-
ସେଜଲ ଶର୍ମା ଷ୍ଟାର୍ ପ୍ଲସ୍ ସୋ ‘ଦିଲ୍ ଟୁ ହାପି ହେ ଜୀ’ରେ ସିମି ଖୋସଲା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିଲେ। ସେ ରାଜସ୍ଥାନର ଉଦୟପୁରର ବାସିନ୍ଦା ଥିଲେ ଏବଂ 2017 ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିଲେ। ଜାନୁୟାରୀ 25, 2020 ରେ ସେଜଲ ମୁମ୍ବାଇର ମିରା ରୋଡରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ 27 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା |

ଚନ୍ଦା ଭି.କେ.-

ବିଜ୍ଞାପନ ଜଗତର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚେହେରା ତଥା କନ୍ନଡ ଟିଭି ସିରିଏଲ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଚନ୍ଦା ଭି.କେ ତଥା ଚନ୍ଦନା ମେ 28 ରେ ତାଙ୍କ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଘରେ ବିଷ ପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ 29 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବିଷୟରେ ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ଦୀନେଶଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ବିଷ ପିଇବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଏହା ବିଷୟରେ ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଶ୍ରୀଧର-

ଲୋକପ୍ରିୟ ତାମିଲ ଅଭିନେତା ଶ୍ରୀଧର (50) ଏବଂ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଜୟା କଲ୍ୟାଣୀ (45) ସେମାନଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ ସ୍ଥିତ ନିବାସରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର 6 ଜୁନ୍ ରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ଲକଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ଉଭୟଙ୍କର କାମର ଅଭାବ ରହିଥିଲା ​​| ତେଣୁ ଦୁହେଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର ରାସ୍ତା ବାଛିଲେ। ତାଙ୍କ ଶରୀର କ୍ଷୟ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା,ପରେ ପଡୋଶୀମାନ ଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବିଷୟରେ ଜଣାପଡିଥିଲା।

ମନମୀତ ଗ୍ରେବାଲ-

କୁଲଦୀପକ ପରି ଲୋକପ୍ରିୟ ଶୋ’ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ମନମିତ ଗ୍ରେୱାଲ 15 ମଇ ରାତିରେ ନିଜକୁ ଫାଶୀ ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ 32 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା | ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ କାମ ନମିଳିବା କୁହାଯାଉଛି। ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ମୁମ୍ବାଇରେ ରହୁଥିଲେ ଏବଂ ଡିପ୍ରେସନରେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ।

ପ୍ରେକ୍ଷା ମେହେଟ୍ଟା-

ଇନ୍ଦୋରର ବାସିନ୍ଦା ପ୍ରଭେଶ ମେହେଟ୍ଟା କ୍ରାଇମ ପାଟ୍ରୋଲର ଏପିସୋଡ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା ଚେହେରା। ଲକଡାଉନରେ ତାଙ୍କ କାମ ର ଅଭାବ ଥିଲା | ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ସେ ବହୁତ ଡିପ୍ରେସନରେ ଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ପନିକ ଆଟାକ ମଧ୍ୟ ଆସୁଥିଲା|ସେ 25 ବର୍ଷ ବୟସ ରେ ମେ 25 ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ।

ଦିଶା ସାଲିଆନ୍-

ଦିଶା ସାଲିଆନ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ପରିଚାଳକ ଥିଲେ। ସେ 14 ତମ ମହଲାରୁ ଡେଇଁ 8 ଜୁନ୍ ରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ 28 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା | ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କିମ୍ବା ଆକସ୍ମିକ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲି ପୋଲିସ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପଡିଯାଇଛି।

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ

14 ଜୁନ୍ ଦିନ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ଏକ ଫ୍ଲାଟରେ ନିଜକୁ ଫାଶୀ ଦେଇ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏହି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। 34 ବର୍ଷୀୟ ଏହି ଅଭିନେତା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର କାରଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣାପଡିନାହିଁ।

ଏସବୁ ବ୍ୟତୀତ ଲୋକପ୍ରିୟ ଟିଭି ଅଭିନେତା କୁଶଲ ପଞ୍ଜାବୀ ମଧ୍ୟ 26 ଡିସେମ୍ବର 2019 ରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ।