ମୋ ସାମ୍ନାରେ ହି ଡାଇରେକ୍ଟର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କରିଥିଲେଏପରି କାମ, ଇଣ୍ଡ୍ରଷ୍ଟ୍ରି ରେ ନୂଆ ଥିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ – ବବି ଦେଓଲ …

90 ଦଶକରେ ବବି ଦେଓଲ ଜଣେ ବଡ ଷ୍ଟାର ଥିଲେ | ଆଜିକଲି ସେ ବହୁତ କମ୍ ଫିଲ୍ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛନ୍ତି | ବବି ଫିଲ୍ମ ‘ବର୍ଷାତ’ ରୁ 1995 ରେ ନିଜ ଫିଲ୍ମି କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଗୁପ୍ତ,ସୈନିକ,ବିଛୁ, ହାମରାଜ, ଅଜନବି ପରି ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ | କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେବା ପରେ ସେ ହଠାତ୍ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | ତା’ପରେ ବହୁତ ସମୟ ପରେ ସେ 2017 ରେ ‘ପୋଷ୍ଟର ବୟେଜ’ ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ| ତା’ପରେ ରେସ୍ 3ଏବଂ ହମରାଜ୍ 4ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଆସିଲା କିନ୍ତୁ ଏହା ସବୁ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଗଲା |


ଲକ୍ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ବବି ଘରେ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କର ପୁରୁଣା ସାକ୍ଷାତକାର ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିଧୁ ବିନୋଦ ଚୋପ୍ରା କିପରି ଜଣେ ନୂଆ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଡାକିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ ଏହା ବବି 1998 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘କରିବ’ ସୁଟିଂ କରୁଥିବା ସମୟ ର ବିଷୟରେ | ଏହା ବବିଙ୍କର ତୃତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା | ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ବିପରୀତ ନୂତନ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶବାନା ରାଜା ଥିଲେ, ଯିଏ ବର୍ତ୍ତମାନ ନେହା ବାଜପେୟୀ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା|

ନୂଆ ଥିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ-

ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ବବି ଦେଓଲ କହିଥିଲେ – ‘କରିବ’ ମୋର ତୃତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା |କିନ୍ତୁ ଏହା ନେହାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିନୋଦଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଖରାପ ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିଲା। ବିନୋଦ ପ୍ରାୟତଃ ତାଙ୍କ ଉପରେ ପଟି କରୁଥିଲେ। ଯଦିଓ ସେ ମୋ ଉପରେ କେବେ ପାଟି କରିନଥିଲେ, ବୋଧହୁଏ ମୋ ବାପା ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ଥିଲେ ବୋଲି |

ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତାଙ୍କ ହାତ କାମୁଡି ଥିଲେ-

ବବି ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ – ଫିଲ୍ମରେ ଏପରି ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ନେହା ପର୍ବତ ରୁ ଓହ୍ଲାଇ ମୋତେ ତାଙ୍କ ବାମ ହାତ ଦେବାକୁ ଥିଲା| କିନ୍ତୁ ସେ ଏହାକୁ ନେଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପଡୁଥିଲେ। ସେ ଅନେକ ଟେକ ନେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ କୋଉଟା ମଧ୍ୟ ପେରଫେକଟ ନଥିଲେ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତାଙ୍କୁ କହି ଥିଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ହାତ କୁ କାମୁଡି ଦିଅନ୍ତୁ ଯାହା ଫଳରେ ସେ ମନେ ରଖିପାରିବେ ଯେ କୋଉ ହାତ ଦେବାକୁ ପଡିବ । କିନ୍ତୁ ତଥାପି ନେହା ଭୁଲ କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ 20 ଟା ସଟ ହେଇଗଲା, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନିଜକୁ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇଲେ ଏବଂ ନେହାଙ୍କ ହାତରେ କାମୁଡ଼ି ଦେଲେ |

ଏହା ପରେ ବବିଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା-

ବବି ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି – ଯେତେବେଳେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନେହାଙ୍କ ହାତ କାମୁଡି ଲେ, ସେ ବହୁତ ଡରି ଯାଇଥିଲେ | ସେ ମଧ୍ୟ ଥରି ଉଠୁଥିଲେ। ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଏହି ମନୋଭାବ ମୋତେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା । ମୁଁ ଏତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲି ଯେ ମୁଁ କିପରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରିବି ବୁଝି ପାରିଲି ନାହିଁ | ଏହା ଏକ ଖରାପ ଜିନିଷ ଥିଲା ଯେ ମୁଁ ସେତେବେଳେ କିଛି କହି ନ ଥିଲି |

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପରେ ଆଜିକାଲି ବଲିଉଡରେ ଷ୍ଟାର କିଡ଼ ନଥିବା ଅଭିନେତା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଙ୍କ ଉପରେ ହଉଥିବା ବ୍ୟବହାର ନେଇ ବିତର୍କ ଚାଲିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ବବିଙ୍କର ଏହି ପୁରୁଣା କାହାଣୀ ଶୁଣିବା ପରେ ନୋନ ଷ୍ଟାର କିଡ଼ ଏପରି ବ୍ୟବହାର ର ସମ୍ମୁଖୀନ ବହୁତ ଆଗରୁ ହେଉଛନ୍ତି ଏହା ଜଣା ପଡୁଛି|କହି ଦଉଛୁ ଯେ ନେହା ବାଜପେୟୀ ହେଉଛନ୍ତି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ମନୋଜ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ପତ୍ନୀ |କରିବ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ସେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ 10 ବର୍ଷ କାମ କରିଥିଲେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ପ୍ରାୟ 9 ଟି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ |