Big News: ବଢିବାକୁ ଯାଉଛି ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା, ଏବେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆଉ ଏକ କେଶ ରୁଜ୍ଜୁ ହେବାକୁ ଯାଉଛି …

ଇଡି ଶୀଘ୍ର ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିପାରେ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ PMLA ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଇଡି ମାମଲା ଦାୟର କରିବାକୁ ଇଡି ବିଚାର କରୁଛି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଆଇନଗତ ପରାମର୍ଶ ନିଆଯାଉଛି। ପ୍ରକୃତରେ, ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋର ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ଡ୍ରଗ୍ସ କିଣିବା ଏବଂ ବିକ୍ରୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରମାଣ ଆଧାରରେ ଏହି ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ କରିବ। ଏ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ସୂଚନା ଦେଇ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଇଡି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଇନଗତ ପରାମର୍ଶ ଲୋଡ଼ିଛନ୍ତି ଏବଂ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏକ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ହୋଇପାରେ|ନୂତନ ମାମଲାରେ, ଅନେକ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ପାରେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ଟଙ୍କା ସମ୍ପର୍କରେ ଇଡି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି।କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାରେ ଡ୍ରଗ୍ ଆଙ୍ଗଲ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ଇଡି ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ଶୋଭିକ୍ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ସାମୁଏଲ୍ ମିରାଣ୍ଡା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ। ତେବେ ଇଡି ଏନଡିପିଏସ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି ଏବଂ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏହି ମାମଲା ଦାୟର କରାଯିବ ଏବଂ PMLA ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଇଡି ଅନୁସନ୍ଧାନ ସମୟରେ ଏହା ଜଣାପଡିଥିଲା ​​ଯେ ରିୟା ଡ୍ରଗ୍ସ କିଣୁଥିଲେ। ପ୍ରକୃତରେ, ଇଡିର ଟିମ୍ ରିୟାଙ୍କ ଫୋନ୍ ଜବତ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବେଳେ, ରିୟାଙ୍କ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପରେ ଡ୍ରଗ୍ କ୍ରୟ ଏବଂ ବିକ୍ରୟ ସହ ଜଡିତ ଚାଟ୍ ଇଡି ପାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଇଡି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି) କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ ଏକ ଡ୍ରଗ୍ସ କୋଣ ସହିତ ଏହି ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମାମଲାରେ 10 ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ|ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ ଅନୁଯାୟୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଡ୍ରଗ୍ସ କିଣୁଥିଲେ। ତେବେ ରିୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଡ୍ରଗ୍ସ କିଣୁଥିଲେ। ସେ କେବେବି ଡ୍ରଗ୍ସ ଖାଇ ନାହାଁନ୍ତି।

ଜାମିନ ଆବେଦନ ଶୁଣାଣି ହୋଇଛି

ଆଜି ରିୟାଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଶୁଣାଣି ହୋଇଛି। ରିୟାଙ୍କ ଓକିଲ କୋର୍ଟରେ 9-କାଗଜ ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ରିଆଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରମାଣ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋରେ ମିଳିନାହିଁ ବୋଲି କୋର୍ଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ରିୟାଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍| ରିୟାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆଜି ରିୟାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ମଧ୍ୟ ଶୁଣାଣି ହୋଇଛି। ଗତକାଲି ରିୟାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ରିୟାଙ୍କୁ 14 ଦିନ ପାଇଁ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇଛି|