ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ ବାଛିଲେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟୁର ପାଇଁ ୨୬ ଦଳିଆ ସଦସ୍ୟ, ପୁଣି ଥରେ ଧୋନିଙ୍କୁ ….

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ କରୋନା ମହାମାରୀରେ ପୁଣି କେବେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ଫେରିବେ ସେ ବିଷୟରେ କୌଣସି ନିଶ୍ଚିତ ସୂଚନା ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହ ରହିପାରେ |

ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଯିବା 26 ସଦସ୍ୟ ଦଳ ବାଚିଛନ୍ତି
ଏବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ସମୟ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ କରୋନାଙ୍କ ଭୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ଭ୍ରମଣରେ ଯଥାସମ୍ଭବ ଖେଳାଳି ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଭାରତ ର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ 26 ଜଣିଆ ଦଳ ଚୟନ କରିବା ଉଚିତ୍। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ ଏହି 26 ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପସନ୍ଦର 26 ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ନେଲେ ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ

ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଭାରତ A ଦଳ ଯିବା ଉଚିତ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଖେଳାଳିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 26 ହେବ ଏବଂ ଏହି ଟୁରରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ 26 ଖେଳାଳି ଚୟନ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ସେ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ନାମ ନେଲେ ନାହିଁ। ସେ ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା ଏବଂ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ୱିକେଟ୍ କିପର ଭାବରେ ବାଛିଲେ।

ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କୁ 26 ଖେଳାଳିରେ ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ ସ୍ଥାନ ଦେଲେ ନାହିଁ

ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦଙ୍କ 26 ଜଣିଆ ଦଳ ପଠାଇବାକୁ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ କହିଛନ୍ତି –

“ଅଧିକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚଳାଇବା ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦଳ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ | ଭ୍ରମଣ ସମୟରେ ଯଦି କୌଣସି ଖେଳାଳି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଆମର ଏକ ଦୃଢ଼ ବ୍ୟାକଅପ୍ ରହିବ | ଅଭ୍ୟାସ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କୁ ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ, କାରଣ ଭଲ ବୋଲରମାନେ ରହିବେ। ଏକ ଦଳର ବୋଲର ହୋଇଥିବାରୁ ମୁଖ୍ୟ ବୋଲରମାନେ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଭାରର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ ନାହିଁ। ”

ଏମଏସକେ ପ୍ରସାଦ ବାଛିଥିବା ଟିମ

ରୋହିତ ଶର୍ମା, ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲ, କେ ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ପ୍ରୀଥ୍ବୀ ସ, ବିରାଟ କୋହଲି, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ହାମୁମା ବିହାରୀ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, ଋଷଭ ପନ୍ତ, ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା, ଆର ଅଶ୍ୱିନ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଶାହବାଜ ନଦିମ, , ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଉମେଶ ଯାଦବ, ନବଦୀପ ସାଇନି, ଖଲିଲ ଅହମ୍ମଦ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର

ସୀମିତ ଓଭର ପାଇଁ- ଦୀପକ ଚହର, କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ|