ବାପାଙ୍କ କବର ସଫା କରିବା ପାଇଁ ଶ୍ମଶାନକୁ ଯାଇଥିଲେ ମା ଓ ଝିଅ, ଫେରିବା ସମୟରେ ହେଇଗଲା ବଡ କାଣ୍ଡ…

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ କିଛି ବଦମାସମାନେ ସ୍କୁଟି ଆରୋହୀ ମା ଏବଂ ଝିଅଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ମାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଯେତେବେଳେ ଝିଅ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଗୋରଖପୁର ଜିଲ୍ଲାର। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଡେଭିନା ତାଙ୍କ ଝିଅ ଡେଲାସିଆଙ୍କ ସହ ଘରକୁ ଯାଉଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ କିଛି ବଦମାସ ସେମାନଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ। ଗୁଳିର ଶବ୍ଦ ଶୁଣିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସକୁ ଡାକି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପୋଲିସ ଏହି ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନେଇଥିଲା। ତେବେ ରାସ୍ତାରେ ଡେଭିନାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ଝିଅ ଡେଲାସିଆଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଡେଭିନାଙ୍କ ବୟସ 42 ବର୍ଷ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ଝିଅ 16 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ |

ଶ୍ମଶାନରୁ ଘର ଆସୁଥିଲେ

ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଡେଭିନା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଡେଲାସିଆ ଶ୍ମଶାନକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏଠାରେ ଡେଭିନାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ କବର ଥିଲା | ଯାହାକୁ ସେ ସଫା କରିଥିଲେ | ଘରକୁ ଆସିବାବେଳେ ଡାଭିନା ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଯିଏ ପାଖରେ ରୁହନ୍ତି | ମାଙ୍କ ଘରୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ କିଛି ବଦମାସ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ଡେଭିନା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଝିଅଙ୍କୁ ଗୁଳି ଲାଗିଥିଲା। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଡେଭିନାଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଗୋଟେ ଗୁଳି ଲାଗିଥିଲେ। ରବିବାର ସକାଳ 11.40 ସମୟରେ, ଶାହପୁର ଅଞ୍ଚଳର ବଶରତପୁର ସେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଚର୍ଚ୍ଚ ଛକରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। କାରଣ ଏହି ବଦମାସମନେ ନିର୍ଭୟରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି |

ଆକ୍ରମଣର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ

ବଦମାସମନେ ଏକ ଷଡଯନ୍ତ୍ରରେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ କେଉଁ କାରଣରୁ ଏହି ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଜମି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥାଇପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ପ୍ରାଥମିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଏକ ଜମି ବିବାଦ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖିଛି। ଡିଜି ରାଜେଶ ମୋଡାକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ବାଇକ୍ ଚଳାଉଥିବା ବଦମାସମାନେ
ମା-ଝିଅକୁ ଗୁଳି କରି ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଝିଅଟି ଆହତ ହୋଇଛି।

କୁସିନାଗରର ଅହିରୁଲିରେ ଡେଭିନାଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ପିତା ସେଣ୍ଟ ଆଣ୍ଡ୍ର୍ୟୁଜ୍ କଲେଜରେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପିତା ଡେଭିଡ ଆଣ୍ଟାରିଆଙ୍କ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀରେ ସେ ନିଜ ଝିଅ ସହିତ ଶ୍ମଶାନ ସଫା କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ରାସ୍ତାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ଡେଭିନାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଝିଅଟି ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବାବେଳେ। ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଚିନ୍ତାଜନକ ଅଛି |