ବିଗ୍ ବ୍ରେକିଂ: ଏହି ତାରିଖ ଓ ଏହି ଜାଗାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବକୁ ଯାଉଛି ଆଇପିଏଲ୍ ଏହି ଦିନ ଖେଳାଯିବ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ

କ୍ରିକେଟ ଖେଳ କାହାକୁ ବା ପସନ୍ଦ ନୁହଁ, ଯେକୌଣସି ମ୍ୟାଚ ହେଉ ଆରମ୍ଭ ହେବା ମାତ୍ରେ ସମସ୍ତେ ଟିଭି ଆଗରେ ବସିପଡ଼ନ୍ତି| କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଅଧିକାଂଶ ମ୍ୟାଚ କୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି |କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ଭିତରେ ଏଭଳି ଏକ ମ୍ୟାଚ ଅଛି ଯାହାର ଅପେକ୍ଷା ଲୋକମାନେ ସାରା ବର୍ଷ କରନ୍ତି |ଆଜ୍ଞା ହଁ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଲୋକେ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହି ଥିଲେ ଯେ ଖେଳ ଭିତରେ ସବୁଠୁ ଖାସ ଆଇପିଏଲ କୁ |ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚ କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ଅନିଶ୍ଚିତତା ମଧ୍ୟରେ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ଖେଳ ପ୍ରେମୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର | ଏହି ବର୍ଷ ମଧ୍ଯ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବା ଆଇପିଏଲ ମ୍ୟାଚ |

ପବ୍ଲିକ ଡିମାଣ୍ଡ ରେ ଥିବାରୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିଏଲ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି| ସେପ୍ଟେମ୍ବର 19ରେ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ନଭେମ୍ବର 8ରେ ହେବାର ଅଛି | ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀକୁ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅଫିସିଆଲ୍ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି|

ଏସବୁ ବ୍ୟତୀତ, ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଆଉ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ ଥିବ ଯେ ଏହି ଖେଳ କେଉଁଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ? କାରଣ ଭାରତରେ କ୍ରୀଡା ଇତ୍ୟାଦି ଉପରେ ଏକ ନିଷେଧାଦେଶ ରହିଛି ଏବଂ ଏହା ବୋଧହୁଏ ଶୀଘ୍ର ହଟା ଯିବ ନାହିଁ | ଏହି କାରଣରୁ, ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ଏହି ସମୟର ଖେଳ ୟୁଏଇରେ କରାଯିବ ଏବଂ ସେଠାରୁ ଏହା ଟିଭିରେ ପ୍ରସାରିତ ହେବ। ପୂର୍ବରୁ ଭାରତର ରେ ହିଁ କରାଯିବାର ଯୋଜନା ଥିଲା କିନ୍ତୁ ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ହୋଇଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଖେଳକୁ ବାହାରୁ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଖେଳ ଯେଉଁଠାରେ ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଦେଖି ମଜା ନିଶ୍ଚୟ ନେବେ କାରଣ ଆଇପିଏଲ କୁ ନେଇ ସର୍ବଦା ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ଉତ୍ସାହ ଓ ଆଗ୍ରହ ଅଧିକ ଥାଏ |ତା ଛଡା ନିଜ ପସନ୍ଦ ର ଟିମ ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦେଖିବାର ଅପେକ୍ଷା |