90 ଦଶକର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀମନେ ବୟସ ବଢିବା ସହ ହେଇଗଲେଣି ଆହୁରି ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର, ବଦଳିଯାଇଛି ପୁରା ଲୁକ, ଦେଖିଲେ କହିବେ ବାଃ

ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ କୌଣସି ଜିନିଷ କେବେ ସମାନ ରୁହେ ନାହିଁ| ସମୟ ସହିତ, ସବୁକିଛି ବଦଳିଯାଏ|ଏହା ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ହେଉ, ସୁପରଷ୍ଟାରର ଷ୍ଟାରଡମ୍, କାମ କରିବାର ପଦ୍ଧତି କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କିଛି|ଏମିତିରେ ଅନେକ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଚେହେରା ସମୟ ସହିତ ବଦଳିଯାଇଛି| 90 ଦଶକରେ ଏପରି ଅନେକ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏଣ୍ଟ୍ରି ନେଇଟଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ବଲିଉଡରେ ଧୁମ ମଚେଇ ଦେଇଥିଲେ| ତାଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚମତ୍କାରି ଅଭିନୟ ସହିତ ସେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦିୱାନା କରିଦେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ, ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଲାଇମଲାଇଟ୍ ଠାରୁ ବହୁତ ଦୂରରେ ରହୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେକେ ଆଜି ବି ଆଜି ବି ସେମାନଙ୍କ ଅଭିନୟର ଯାଦୁ ଚଳାଉଛନ୍ତି |

କୁହାଯାଏ ଯେ ବୟସ ସହିତ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୃଦ୍ଧ ହେବାକୁ ଲାଗେ ଏବଂ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଲାଗେ | କିନ୍ତୁ ଏହି 90 ଦଶକର ହିରୋଇନମାନେ ଅଲଗା | ଯିଏ ବୟସ ବଢ଼ିବା ସହିତ ଅଧିକ ଯୁବା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି | ଆଜି, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯେଉଁମାନେ ବୟସ ବଢିବାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ସେମାନେ ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଛନ୍ତି |

ଏଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ-

1994 ମସିହାରେ ଏଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ମିସ୍ ୱାର୍ଲ୍ଡ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଥିଲେ| ତା’ପରେ 1997 ରେ ସେ ତାମିଲ ଫିଲ୍ମ ‘ଇରୁଆର’ ସହିତ ସିନେମା ଜଗତରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ଏଶ୍ କେବେ ପଛକୁ ଚାହିଁ ନାହାଁନ୍ତି | ସେ ତାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ କ୍ୟାରିୟରରେ ଅନେକ ହିଟ୍ ଦେଇଥିଲେ | ତେବେ ଏଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ପ୍ରଥମ ଗର୍ଭଧାରଣ ପରେ କିଛି ସମୟ ବଲିଉଡରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଓଜନ ମଧ୍ୟ ସାମାନ୍ୟ ବଢିଗଲା | କିନ୍ତୁ ପରେ ଏଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ଓଜନ ହ୍ରାସ କରି ବଲିଉଡରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ନୂଆ ଲୁକରେ ଏଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା କେତେ ହଟ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ତାହା ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ |

କାଜୋଲ-

କାଜୋଲ ମଧ୍ୟ 90 ଦଶକର ହିଟ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ| କାଜୋଲ ସେହି ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ, ଯାହାର ପୋଷ୍ଟର ବହୁତ ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା | 1992 ରେ, ସେ ବେଖୁଦି ଫିଲ୍ମରୁ ନିଜ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ତେବେ, ଯେତେବେଳେ କାଜୋଲ ବଲିଉଡରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଚେହେରା ଏବଂ ରୂପ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ସମୀକ୍ଷାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କ ଚିତ୍ରକୁ ଦେଖନ୍ତୁ, କାଜୋଲ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି |

ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ-

ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ୍ ଅର୍ଥାତ୍ ଧକ୍ ଧକ୍ ଗାର୍ଲ ଜଣେ ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରହିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଏବେବି କୋଟି କୋଟି ରହିଛି। ମାଧୁରୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଅବୋଦ’ ସହିତ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ ‘ତେଜାବ’ (1988) ଫିଲ୍ମ ସହିତ ହେଡଲାଇନରେ ଆସିଥିଲେ । ମାଧୁରୀ ସବୁଠାରୁ ଚାହିଦା ଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଥିଲେ | ଆଜି ତାଙ୍କୁ 53 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଛି କିନ୍ତୁ ନିଜ ଫିଟନେସ୍ କାରଣରୁ ସେ ବହୁତ ଛୋଟ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି | ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ସେତେବେଳେ ସୁନ୍ଦର ଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ବି ସେ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି |

ରଭିନା ଟଣ୍ଡନ୍-

ରଭିନା 90 ଦଶକରେ ଆଖିରୁ ଗୁଳି ମାରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟର ଦିୱାନା କରିଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ସେ ଅନେକ ଭଲ ଫିଲ୍ମ କରିଥିଲେ | 1992 ମସିହାରେ, ରଭିନା ପୃଥ୍ୱୀ ଫିଲ୍ମ ସହିତ ବଲିଉଡରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ | ଯଦି ଆମେ ଆଜିର ରଭିନା ବିଷୟରେ କହିବା, ସେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଯୁବା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି | ତାଙ୍କର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦେଖି ତାଙ୍କ ବୟସ କେହି ଅନୁମାନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ |

ଜୁହି ଚାୱଲା-

ଜୁହି ଚାୱଲା ତାଙ୍କ କଥା କହିବା ଷ୍ଟାଇଲରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଦିୱାନା କରିଦେଇଥିଲେ | କେବଳ ହିନ୍ଦୀ ନୁହେଁ, ଜୁହି ବଙ୍ଗାଳୀ, ପଞ୍ଜାବୀ, ମାଲାୟାଲମ୍, ତାମିଲ, କନ୍ନଡ ଏବଂ ତେଲୁଗୁ ଭାଷାର ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଥିଲେ। ଜୁହିଙ୍କ ଅଭିନୟ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା | ଆଜି ତାଙ୍କୁ 52 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଛି ତଥାପି ସେ ବହୁତ ଫିଟ୍ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି |