DDLJରେ କାଜୋଲଙ୍କ ମା ହୋଇଥିବା ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥାଏବେ ହେଇଯାଇଛି ଏମିତି, ଦେଖିକି ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିବେ ନାହିଁ

ଆପଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହାନିଆକୁ ଲେଜାୟେଙ୍ଗେ ମନେ ଥିବା| ହଁ, ସେହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯାହା ଶାହରୁଖ ଏବଂ କାଜୋଲ ଯୋଡିଙ୍କୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଏକ ସୁପରହିଟ୍ ଯୋଡି କରିଦେଇଥିଲା ​​|ଆଜି, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଏକ ଚରିତ୍ର ସହିତ ପରିଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ|ଏଠାରେ ଆମେ କାଜୋଲଙ୍କ ମାତା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଦିଗ୍ଗତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଫରିଦା ଜାଲାଲଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ| ତାଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଫରିଦା ଜାଲାଲ ତାଙ୍କ ଚାଳିଶ ବର୍ଷର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରରେ ପ୍ରାୟ ଶହେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି।

ଫରିଦା ଜାଲାଲ 1990 ମସିହାରେ ଚୌହବି କା ଚାନ୍ଦ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଆହୁରି ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରି ଏକ ଭିନ୍ନ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ | ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଫରିଦା ଜାଲାଲ ମଧ୍ୟ ରାଜେଶ ଖାନ୍ନାଙ୍କ ଭଳି ସୁପରଷ୍ଟାରଙ୍କ ସହ ସ୍କ୍ରିନ୍ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଅପେକ୍ଷା ସହାୟକ ଭୂମିକାରେ ଅଧିକ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ପାଇଥିଲେ|ମାତ୍ର ଯେତେବେଳେ ଫରିଦା ଜାଲାଲ ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହାନିଆ ଲେ ଜୟେଙ୍ଗେରେ ସିମରନ୍ ଅର୍ଥାତ୍ କାଜୋଲଙ୍କ ମାତା ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ|

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ଏକ ବଡ ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା|ଏହି କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ| ଯଦି ଫରିଦା ଜାଲାଲଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା, ତେବେ ସେ 1978 ମସିହାରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ତରେଜ ବାରାମୱାରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ତାରେଜଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା ଡାୟଲ ଏ ମଦିନା| କିନ୍ତୁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଯେ 2003 ମସିହାରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଫରିଦା ଜାଲାଲ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ୟାସିନ ଜାଲାଲ ନାମକ ଏକ ପୁଅ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଆଜିକାଲି ପୁଅ ସହିତ ରୁହନ୍ତି। ଏମିତି ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଫରିଦା ଜାଲାଲଙ୍କୁ ଜଣେ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିଲା|କିନ୍ତୁ ବୟସ ସହିତ ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି| ଆଜିକାଲି ତାଙ୍କୁ ଚାଲିବାରେ ବହୁତ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି|

ଆମେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛୁ ଯେ ପ୍ରଭୁ ଫରିଦା ଜାଲାଲ ଜୀଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ଜୀବନ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ରଖନ୍ତୁ।