ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ସନ୍ୟାସ ନେବା ପରେ ସୁରେଶ ରାଇନା ବି କରିଲେ ସନ୍ୟାସର ଘୋଷଣା, କହିଲେ- Dhoni ଭାଇ ତମ ସହ ମୁଁ …

ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଖବର ଆସୁଛି ଯେ ସୁରେଶ ରାଇନା ବି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ସନ୍ୟାସ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସୁରେଶ ରାଇନା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ପୋଷ୍ଟ କରି ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସୁରେଶ ରାଇନା ଲେଖିଛନ୍ତି ଧୋନିଙ୍କ ସହ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି

ସୁରେଶ ରାଇନା ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଏକ ଛବି ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | ଯେଉଁଥିରେ କେଦାର ଯାଦବ, ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି, ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ, କରନ ଶର୍ମା ଏବଂ ମୋନୁ ସିଂ ଏକାଠି ବସିଛନ୍ତି।

ଏହି ଚିତ୍ର ସେୟାର କରି ରାଇନା କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଆପଣଙ୍କ ସହ ଖେଳିବା ବହୁତ ସୁନ୍ଦର ଥିଲା। ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୃଦୟ ସହିତ, ମୁଁ ଏହି ଯାତ୍ରାରେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି | ଧନ୍ୟବାଦ ଭାରତ, ଜୟ ହିନ୍ଦ ” |

2018ରୁ ଦଳରେ ମିଳୁ ନଥିଲା ଜାଗା

ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ ଆଇପିଏଲରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସୁରେଶ ରାଇନା ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଫେରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟକରୁଥିଲେ | ଜୁଲାଇ 2018 ରେ ସେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ |

ଏହା ପରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅବହେଳା କରିଲେ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଅଭାବରୁ ସେ ଶେଷରେ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ତେବେ ସେ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳିବା ଜାରି ରଖିବେ। ସେ ଆଇପିଏଲର ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି |

ଏପରି ରହିଥିଲା ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କର କ୍ରିକେଟ କ୍ୟାରିଅର

ସୁରେଶ ରାଇନା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ 226 ଟି ODIମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ହାରାହାରି 35.31 ରେ 5615 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କର ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟର ଏତେ ବିଶେଷ ଭଲ ନାହିଁ | ସେ ହାରାହାରି 26.48 ରେ ଭାରତ ପାଇଁ 18 ଟି ଟେଷ୍ଟରେ 768 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି।

ଟି -20 କ୍ରିକେଟର ସୁରେଶ ରାଇନାଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ | ତାଙ୍କର ଟି -20 ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିୟରରେ ସେ 78 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ହାରାହାରି 29.16 ରେ 1604 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି।