ଦୀପକ ଚହାରଙ୍କର ବାପା କହିଲେ – ମୋ ପୁଅ ଆଜି ଯେଉଁଠି ବି ଅଛି, କେବଳ ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ କାରଣରୁ

ଯେପରି କି ଆପଣ ଜାଣିଥିବେ ଭାରତ ଓ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟ ରେ ବର୍ତମାନ 2 ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ସିରିଜ ଖେଳା ଯାଉଛି I ଯାହା ର ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲା ରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ 130 ରନ ରେ ବିଜୟ ହାସିଲ କରିଛି I ଏହି ସିରିଜ ରେ 3 ମ୍ୟାଚ ର ଟି 20 ମ୍ୟାଚ ଟିମ ରେ ଖେଳାଯାଉଛି I ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଟିମ 2-1 ସିରିଜ ରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ କୁ ନିଜ ନାମ ରେ କରିପାରିଛି I

ଏହି ଶ୍ରେଣୀ ର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ବହୁତ ରୋମାଞ୍ଚକ ଅଟେ I ଯେଉଁଥିରେ ଦୀପକ ଚହାର ଭାରତୀୟ ଟିମ କୁ 3.2 ଓଭର ରେ ମାତ୍ର 7 ରନ ଦେଇ 6 ଵିକେଟ ନେଇଥିଲେ I ଦୀପକ ଚହାର ଙ୍କ ର ଏହି ଆଶ୍ଚଯ୍ୟକର ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କୁ ନେଇ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସ ରେ ଏକ ନୂତନ ଅଧ୍ୟାୟ ଯୋଡି ହେଇଯାଇଛି I ଏବଂ ବର୍ତମାନ ସାରା ଦେଶ ଦୀପକ ଙ୍କ ର ବେଶ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରିଛି I

ଦୀପକ ଚହାର ଙ୍କ ର ପିତା ଲୋକେନ୍ଦ୍ର ଚହାର କହିଛନ୍ତି ଦୀପକ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ରେ ଆଜି ନିଜ ଲକ୍ଷ ରେ ସଫଳ ହେଇପାରୁଛନ୍ତି I ଭାରତୀୟ ଟିମ ର ପୂର୍ବ କ୍ୟାପଟେନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ଙ୍କ ର ବିଶେଷ ଯୋଗଦାନ ରୁ ହିଁ ଆଜି ଦୀପକ ସଫଳ ହେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ତାଙ୍କ ପିତା ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି I

ଲୋକେନ୍ଦ୍ର ଚହାର କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ପୁଅ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଂଚାଇବା ରେ ଧୋନି ଙ୍କ ର ବିଶେଷ ଯୋଗଦାନ ରହିଛି I କାରଣ ଦୀପକ ପ୍ରଥମେ ଧୋନି ନ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ ଏବଂ ରାଇଜିଙ୍ଗ ପୁନେ ଟିମ ରେ ଖେଳିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ I ଦୀପକ ଙ୍କ ର ବୋଲିଂ ରେ ମଧ୍ୟ ଧୋନି ବିଶେଷ ପ୍ରଭାବିତ ହେଇପାରିଥିଲେ I

ଏହା ପରେ ଧୋନି , ଦୀପକ ଚହାର ଙ୍କୁ ଚେନାଇ ଟିମ ରେ ସାମିଲ କରିବା କୁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ I ଏବଂ କିଛି ଦିନ ପରେ ଦୀପକ ଙ୍କୁ ଚେନାଇ ଟିମ ରେ ଖେଳିବାକୁ ବିଶେଷ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା I ଏହା ପରେ ଦୀପକ ନିଜ କ୍ରିକେଟ କ୍ୟାରିୟର ରେ ବିଶେଷ ସଫଳ ହେଇଥିଲେ I