Breaking- ଦୁଃଖ ଖବର ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ସିନେ ଜଗତ ହାହାକାର, ସବୁଆଡେ ଶୋକର ଲହରୀ…

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ସିନେମା ଜଗତ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଦୁଃଖ ଦାୟକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଅନେକ କଳାକାର ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସିନେମା ଜଗତରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି। ଆମ ଦେଶ ହେଉଛି କଳା ଓ ସଂସ୍କୃତିର ଦେଶ ଏଠାରେ ଅନେକ କଳାକାର ରହିଛନ୍ତି ନାଚ ହେଉ ଅବା ଗୀତ ଭାରତ ସବୁଠାରୁ ଆଗରେ।

ଯଦି ଅନ୍ୟ କେହି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରେ ତେବେ ତାଙ୍କୁ କେହି ମନେରଖନ୍ତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଜଣେ କଳାକାରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲେ ତାହେଲେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ତେ କାନ୍ଦନ୍ତି | ଏବଂ ମନେ ପକାନ୍ତି କାହିଁକି ନା ସେମାନେ ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ କଳା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥାନ୍ତି। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତର ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତାଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି।

ଏହି ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ୮୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ କଳାକାର ନାମକ ଏକ ଥ୍ରିଏଟର୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିଲେ ଅବଶ୍ୟ ପରେ ଥ୍ରିଏଟର୍ ଲୋକପ୍ରିୟତା ବଢ଼ିବା ସହିତ ସେ ୟାରା ସାକ୍ଷୀ ନାମକ ଏକ ନାଟକ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ଏହି ନାଟକଟି କ୍ଷୁଦ୍ର ଗଳ୍ପଟି ୱେଟ୍ନେସ୍ ଫର୍ ପ୍ରକ୍ୟୁସନ୍ ଉପରେ ଆଧାରିତ।

ସଙ୍କରା ରାଓଙ୍କ ଏହି ନାଟକ ବଡ଼ ହିଟ୍ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ନୂଆ ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଥିଲା ପରେ ଜଣେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ସଙ୍କରା ରାଓ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦଳଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇ ନାଟକ ୟାରା ସାକ୍ଷୀକୁ ଏକ ପରିଚିତ ଫିଲ୍ମରେ ପରିଣତ କରିଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ସଫଳତାର ସହ ମଞ୍ଚରୁ ବଡ ପରଦାରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ।

ତେବେ ତାଙ୍କ ଏକ ବଡ ଦୁଃଖର ଖବର, ତୁମୂର୍କୁଲ ନିବାସୀ ସଙ୍କରା ରାଓ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଥ୍ରିଏଟର୍ ରେ କଳାକାର ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ତୁମୂର୍କୁଲ ନିବାସୀ ସଙ୍କରା ରାଓ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଥ୍ରିଏଟର୍ ରେ କଳାକାର ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ତେବେ ସେ ଆଉ ଆମ ଗହଣରେ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସିନେମା ଜଗତରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଛି।