ଏବେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଗାଡି Driver ଖୋଲିଲେ ମୁଁହ, କହିଲେ- ଯେତେବେଳେ ସୁଶାନ୍ତ ଅସୁସ୍ଥ ରହୁ ଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ରିୟା କରୁଥିଲେ ଏପରି କାମ…

ଆଜି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଦୁନିଆ ଛାଡିବାର ଦୁଇ ମାସ ହୋଇଗଲାଣି। 14 ଜୁନ୍ ରେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ସମସ୍ତ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଦୁଃଖ ଦେଇଥିଲା|ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଏହା ଏକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଏକମାତ୍ର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଥିଲା, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରି ଜଣେ ସଫଳ ଅଭିନେତା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ବଡ ପଦକ୍ଷେପ କାହିଁକି ନେବେ? ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଦୁଇ ମାସ ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଜିନିଷ ରହସ୍ୟ ହୋଇ ରହିଛି| ଗୋଟିଏ ପଟେ ଲୋକମାନେ ଏହି ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଜିଦ୍ ଧରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ କିଛି ଲୋକ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ସୁଶାନ୍ତ ଅସୁସ୍ଥ ରହୁଥିଲେ, ରିୟା ପାର୍ଟି କରୁଥିଲେ

ବର୍ତ୍ତମାନ ନିକଟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ଡ୍ରାଇଭର ଧିରେନଙ୍କ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ବାହାରିଛି। ଧିରେନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ପାର୍ଟି କରୁଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଧୀରନ୍ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଜିନିଷର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରିୟାଙ୍କ ହାତରେ ଥିଲା। ଏକ ଅଗ୍ରଣୀ ମିଡିଆ ଚ୍ୟାନେଲ ସହିତ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ସମୟରେ ଧିରେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଲୋକମାନେ ମୋତେ କହୁଥିଲେ ଯେ ସାର୍ (ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ) ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ, ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ପାର୍ଟୀ କରୁଥିଲେ’।

ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ବିରୋଧରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମନରେ ବିଷ ଭରୁଥିଲେ

ଧୀରନ୍ ଆଗକୁ କହୁଛନ୍ତି- ‘ଥରେ ମୁଁ ରିୟା, ତାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକ୍ ଙ୍କ ସହ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଡି (ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀ) କ୍ଲବକୁ ନେଇଥିଲି | ପ୍ରିୟଙ୍କା ଡି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଅତି ନିକଟତର ଥିଲେ | ସେ ଶୀଘ୍ର ଦିଲ୍ଲୀ ଫେରିଥିଲେ। ରିୟା ଦିଦିଙ୍କ ବିଷୟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଉତ୍ତେଜିତ କରିଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା। ରିୟାଙ୍କୁ ପୁରୁଣା କର୍ମଚାରୀ ବାହାର କରି ତାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ରଖିବାକୁ ପଡିଲା। ‘

ଭଉଣୀକୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ

ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ନିକଟତର ଥିଲେ। ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପ୍ରଡକ୍ସନ ହାଉସର ଏକ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ| ବାସ୍ତବରେ, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଡାଏରୀ ତାଙ୍କର ତିନୋଟି ବଡ ପ୍ରକଳ୍ପ ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥାଏ | ପ୍ରଥମେ ସେ ଏକ ହଲିଉଡ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ| ଦ୍ୱିତୀୟତ ସେ ଏକ ବିଷୟବସ୍ତୁ ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତା ଦଳ ଗଠନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏବଂ ତୃତୀୟରେ ତାଙ୍କୁ ନିଜର ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଉତ୍ପାଦନ କମ୍ପାନୀ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ|

ସନ୍ଦେହରେ ଅଛନ୍ତି ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସନ୍ଦେହରେ ଅଛନ୍ତି। ସମ୍ପ୍ରତି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ଏହି ଲୋକଙ୍କୁ ଅନେକ ଘଣ୍ଟା ଧରି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି। ରିୟାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଏବଂ ଲାପଟପ୍ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ରିୟାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକଙ୍କ ଏକ ଆଇପ୍ୟାଡ ଏବଂ ପିତା ଇନ୍ଦ୍ରଜିତଙ୍କ ଲାପଟପ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ ରିୟାଙ୍କ ଯାତ୍ରା ଇତିହାସ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସେ 10 ଅଗଷ୍ଟ 2019 ରୁ 25 ଫେବୃଆରୀ 2020 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାତଥର ବିଦେଶ ଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ITR ସବିଶେଷରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଇଥିଲା ଯେ ରିୟା ରୋଜଗାର ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି| ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଆୟର ଉତ୍ସ ବିଷୟରେ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଉତ୍ତର ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି|

ଏହି ମାମଲାରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ନିରନ୍ତର ଜିଦ୍ ଧରିଛନ୍ତି।