ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ଆସିଗଲେ ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍, ଏବେ ବିରାଟଙ୍କ ସବୁ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସୁନିଶ୍ଚିତ…

ବିରାଟ କୋହଲି ବର୍ତ୍ତମାନ ତିନିଟି ଫର୍ମାଟରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଅଛନ୍ତି। ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କୋହଲିଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | 2008 ରେ, ସେ 19 ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ସେ ଭାରତର ଘରୋଇ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ରିକେଟରେ ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବାବେଳେ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିଛନ୍ତି।

ଆଇପିଏଲ ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଥିବା ଟମ ମୁଡି ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆସନ୍ତା 5 ରୁ 10 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ।

ଟମ ମୁଡିଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ପାକିସ୍ତାନର ଯୁବ ପ୍ରତିଭାବାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବାବର ଆଜାମ ନିକଟ ଭବିଷ୍ୟତରେ ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ- ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଛିଡା ହେବେ।
ଟମ ମୁଡି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ କୋହଲି ଯେତେ ଅଧିକ ଦେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ବାବୁର ଆଜାମ ବ୍ୟାଟିଂକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଭେଟେରାନ ଟମ ମୁଡି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବାବର ଆଜମ ନିଜ ଭିତରେ ବହୁତ ଉନ୍ନତି କରିଛନ୍ତି। ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବାବର ଆଜାମ ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଛନ୍ତି।ଟମ ମୁଡି କହିଛନ୍ତି, ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖିବା କେତେ ସୁନ୍ଦର ତାହା ଆମେ ସମସ୍ତେ ଆଲୋଚନା କରୁଛୁ। ଯଦି ଆପଣ ଭାବୁଛନ୍ତି ବିରାଟ ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖିବା ସୁନ୍ଦର, ତେବେ ବାବରଙ୍କୁ ଥରେ ଦେଖନ୍ତୁ | ସେ ଜଣେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍।

ଟମ୍ ମୁଡି କହିଛନ୍ତି, ଆସନ୍ତା ପାଞ୍ଚ-ଦଶ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଦଶନ୍ଧିର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପାଞ୍ଚଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଠିଆ ହେବେ। ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ |
ତେବେ ଟମ ମୁଡି ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଯେ ବାବରଙ୍କ ପରିସଂଖ୍ୟାନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତାଙ୍କୁ ଏହି ସମୟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ- ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନରେ ରଖିବା କଷ୍ଟକର ହେବ।
ଟମ୍ ମୁଡି କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଭାବୁଛି ସେ ପାଞ୍ଚ ଦଶ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ- ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହେବେ। ଅଦ୍ୟାବଧି ସେ କେବଳ 26 ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅଧା ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କୁ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇନଥିଲା।

ମୁଡି କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଭାବୁଛି ଯେ ତାଙ୍କ ପରିସଂଖ୍ୟାନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଠିକ୍ ହେବ ନାହିଁ।

ମୁଡି କହିଛନ୍ତି, ଘର ବାହାରେ ତାଙ୍କର ହାରାହାରି ମାତ୍ର 37 ଏବଂ 67, କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ବୁଝିବା କୁ ହେବ ଯେ ସେ ଘର ବାହାରେ ବହୁତ କମ୍ ଖେଳନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ମ୍ୟାଚଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ତାଙ୍କ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ କ୍ୟାରିଅରରେ ଥିଲା।