CBI ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ କେଶରେ ଦେଲେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତର ସବୁଠୁ ବଡ ବୟାନ, କହିଲେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ଲାଗୁଛି … ବୟାନ ଶୁଣି ସମସ୍ତେଙ୍କୁ ଲାଗିଲା ଝଟକା

ଯେବେଠାରୁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ପିତା କେ.କେ ସିଂ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି, ସେହି ଦିନଠାରୁ ନୂଆ ନୂଆ ଖୁଲାସା ହେବାରେ ଚାଲିଛି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଦୁଇ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତି ଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ବଜାର ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ବନ୍ଦ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ। ତେବେ ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ ସୁପାରିଶ ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲା ସିବିଆଇକୁ ଦେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସିବିଆଇ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସିବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି।

ନିକଟରେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ସିବିଆଇ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା ଏବଂ ଭଉଣୀ ରାନୀଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ରେକର୍ଡ କରିଛି। ସିବିଆଇ ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନର ପରିସ୍ଥିତି ସେମାନଙ୍କୁ ସୂଚାଇ ଦେଉଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି, ନା କି ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସିବିଆଇ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ଫରିଦାବାଦରେ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ବାସ୍ତବରେ, ଆଜିକାଲି କେ.କେ ସିଂ ଫରିଦାବାଦରେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ରାନୀ ସିଂ ଏବଂ ଜ୍ବାଇଁଙ୍କ ସହ ରହୁଛନ୍ତି। ସିବିଆଇର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଦଳକୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲା ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଏହି ଟିମ୍ ଅତିରିକ୍ତ ଏସପି ଅନିଲ କୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି।

ହରିୟାଣା ସିଏମ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଥିଲେ

ଶନିବାର ଦିନ ହରିୟାଣା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ଲାଲ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ଭଉଣୀ ରାନୀ ସିଂଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ମାଧ୍ୟମରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବ ବୋଲି ସେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଖବର ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇର କରୋନା ନାମରେ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ହୋଇଥିବା ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ବିନୟ ତିୱାରୀଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡେପୁଟେସନରେ ସିବିଆଇ ପଠାଯିବ। ଯଦିଓ ଏହି ଖବର କେତେ ସତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଏହା କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ଯଦି ଏହା ଘଟେ ତେବେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ମୁଁହରେ ଏହା ଏକ ବଡ ଚାପୁଡ଼ା ହେବ।

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ’ଣ ହୋଇଛି?

ଏହି ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ (ଇଡି) ଦ୍ୱାରା ଡକାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଇଡି ସମ୍ମୁଖରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ। ଏଥିସହ ଇଡି ରିୟାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଡାକିଥିଲେ। ରିୟାଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିୟା ଦୁଇଥର ଇଡି ଆଗରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ରିୟାଙ୍କ CA ରିତେଶ ଶାହା ଏବଂ ସନ୍ଦୀପ ଶ୍ରୀଧରଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଛି। କେତେବେଳେ, କେଉଁଠାରେ ଏବଂ କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଟଙ୍କା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯାଇଛି ତାହା ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି।

14 ଜୁନ୍ ରେ କରିଥିଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଜୁନ୍ 14 ରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଘରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ଚାକର ଦେଖି ପୋଲିସକୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ନିକଟରେ ପୋଲିସଠାରୁ କୌଣସି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ଉଦ୍ଧାର କରି ନାହିଁ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସେ ଶ୍ୱାସରୁଦ୍ଧ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ତଥାପି, ଲୋକମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିନାହାଁନ୍ତି, ବରଂ ସେ ତାଙ୍କୁ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି|