୪୮ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଲୋଭରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ମାନେ କରିଲେ ବିବାହ, ଜଣେ କନିଆଁ ତ ନିଜ ସହ 6 ମାସର ଝିଅକୁ ବି ଆଣିଥିଲେ

ସରକାରୀ ପଇସାର ଲୋଭରେ ଲୋକମାନେ କୌଣସି ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରି ପାରି ଥାନ୍ତି| ଏହାର ଉଦାହରଣ ହେଉଛି ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଡାଟିଆରେ ପୌରପାଳିକା ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ମୁଖ୍ୟାମନ୍ତ୍ରି କାନିଆଡାନ ଏବଂ ନିକା ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ଜନ ବିବାହ ସମ୍ମିଳନୀ ରେ ଦେଖିବା କୁ ମିଳିଛି ।
ଦୈନିକ ଭାସ୍କରଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦତ୍ତିଆଙ୍କ ଏହି ଜନ ବିବାହ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସରକାରୀ ଟଙ୍କା ହଡପ କରିବା ଲୋଭରେ ବିବାହିତ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ବିବାହ କରାଇଦେଲି ଥିଲେ ଏବଂ ଜଣେ କନିଆଁ ତ ନିଜ ସହ 6 ମାସର ଝିଅକୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରିକି ଆସି ଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ କନିଆଁ ଗର୍ଭବତୀ ହେବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି।

226 ଦମ୍ପତି ବିବାହ କରନ୍ତି |
226 ଦମ୍ପତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କନ୍ୟାଦାନ ଏବଂ ନିକାହ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ଜନ ବିବାହ ସମ୍ମିଳନୀରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଅନେକ ବର ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ପୂର୍ବରୁ ବିବାହିତ ଥିଲେ | ସେମାନଙ୍କର ଚାହିଦା ପୂରଣ ହୋଇସାରିଛି | ତା’ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ତାଙ୍କର ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଜଣେ ପୁନର୍ବାର ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ।

ଦାୟୀ |
ଜନ ବିବାହରେ ଠକେଇର ଏହି ପ୍ରମାଣ ଦେଖି, ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ଦାୟିତ୍ officers ବାନ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ୱାର୍ଡ କାଉନସିଲରଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଲେ, ସମସ୍ତେ କିଛି କହିବାକୁ ବାରଣ କଲେ | ବୁଝନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଯେଉଁ ମହିଳାମାନେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ସେମାନଙ୍କୁ 48 ହଜାର ସରକାରୀ ଅର୍ଥର ଲୋଭ ଦିଆଯାଇଥିଲା |