ଗରିବ ଚାଷୀ ବଳଦ ଜାଗାରେ ଝିଅମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହଳ ଚଳାଉଥିଲା, ସୋନୁ ସୁଦ କହିଲେ- ଏବେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପହଞ୍ଚଉଛି, କିନ୍ତ…

ପ୍ରତିଦିନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କିଛି ନା କିଛି ଭାବୁକ କରିଦେଉଥିବା ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି | ଠିକ ଏହିପରି ଏକ ଭିଡିଓ ଟ୍ୱିଟରରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା, ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ହଲାଇ ଦେଇଥିଲା | ଟମାଟୋ ଚାଷ କରୁଥିବା ଜଣେ ଗରିବ କୃଷକଙ୍କ ପାଖରେ ଚାଷ କରିବା ପାଇଁ ଷଣ୍ଡ ନଥିଲା କିମ୍ବା କାହାଠୁ ଉଧାରରେ ଆଣିବାକୁ ଟଙ୍କା ନଥିଲା । ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ, ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଲା, ସେହିଭଳି ଅବସ୍ଥାରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ନିଜ ପରିବାରକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବାକୁ ପଡେ, ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ପରିବାରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଚାଷ କାମରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କୁ ହଳ ଚଲାଇବାରେ ପିତାଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା।

ଜଣେ ଭଦ୍ରଲୋକ ଏହି କୃଷକର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରି ତାଙ୍କର ଦୁଃଖ ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ | ଏବଂ ତା’ପରେ ଏହା କ’ଣ ଥିଲା, ଅନଲାଇନ୍ ଲୋକେ ଏହାକୁ ବହୁ ସେୟାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଏହି ବିଷୟକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ, ଯାହା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ଆଖିରେ ଏହି ଭିଡିଓଟି ପଡିଯାଇଥିଲା ​​|

ସୋନୁ ସୁଦ ଯିଏକି ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା, ବିଶେଷକରି ଏହି କରୋନା ଭାଇରସର ଦୁଖଃଦ ସମୟରେ, ଯେତେବେଳେ ଗରୀବ ଲୋକଙ୍କୁ କୌଣସି ସାହାଯ୍ୟ ମିଳି ନଥାଏ, ସେତେବେଳେ ସୋନୁ ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି ସାହାଯ୍ୟ କରଥାନ୍ତି| ସେହି କୃଷକ ଭାଇଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ​​| ସୋନୁ ସୁଦ ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ତାଙ୍କୁ ପଠାଇବେ ଯାହାଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା କମିଯିବ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଝିଅମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇପାରିବେ |

ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ନୂତନ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସେହି ଚାଷୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଲା | ଏହା ପରେ ସୋନୁ ସୁଦ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସ୍ନେହ ଗ୍ରହଣ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଲେ। ଭବିଷ୍ୟତରେ ଗାରିବ ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଯେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବ ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ନାମ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ସବୁଠୁ ଉପରେ ରହିବ|