କରୋନା ସଙ୍କଟ: ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଦାନ କରିଲେ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, କହିଲେ- ‘ବିନା ଅସ୍ତ୍ର ରେ ଜିତା ଯାଇ ପାରିବନି ଏହି ଲଢେଇ ‘

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ର ଏକ ଜଣାଶୁଣା ନାମ | ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ତଥା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ସାଂସଦ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଭଳି ଗୁରୁତର ରୋଗ ସହ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ସଂସଦ ପାଣ୍ଠିରୁ ସରକାରଙ୍କୁ 50 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଭାରତରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଯୋଗୁଁ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।ଏହି ରୋଗକୁ ଗୁରୁତର ସହ ନେଇ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ ଏକ କରି ସମଗ୍ର ଦେଶ ଏହି ରୋଗ ସହ ଲଢ଼ିବା କୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି I ଭାରତ ସରକାର ଅନେକ ରାଜ୍ୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛି। ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସାଂସଦ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ସୋମବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ସାଂସଦ ପାଣ୍ଠିରୁ ଦିଲ୍ଲୀର କରୋନାରୁ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ 50 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ବଜେଟରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ରୋଗ ସହ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ମଧ୍ୟ 50 କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଣ୍ଠି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସାଂସଦ ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ ସୋମବାର ବିଧାନସଭାରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ଭାଇରସ ରୋଗ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଢ଼ିବା ବିରୋଧରେ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଭଲ ସମନ୍ୱୟ ରହିଛି। ଏହି ସମୟରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ମଧ୍ୟ ଏହି ରୋଗ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଏହା ଜଣାଇଥିଲେ।

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ତାଙ୍କ ସାଂସଦ ପାଣ୍ଠିରୁ 50 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କରୋନା ରୋଗୀ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ। ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟ୍ୱିଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଅସ୍ତ୍ର ବିନା କୌଣସି ଯୁଦ୍ଧ ଜିତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। କରୋନାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ତଥା ଯନ୍ତ୍ରପାତି କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ I ତେଣୁ ମୁଁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ମୋର ସାଂସଦମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ 50 ଲକ୍ଷ ପାଣ୍ଠି ଦିଅନ୍ତୁ | ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଘର ଭିତରେ ରହିବ କୁ ମଧ୍ୟ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯତ୍ନ ଏବଂ ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନତା ଏବଂ ସରକାରଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ କରନ୍ତୁ |


ପ୍ରକୃତରେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଆବେଦନ ପରେ ଅନେକ ଲୋକ 22 ମାର୍ଚ୍ଚ ରବିବାର ଦିନ ନିଜ ଘରେ ରହି ‘ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ’କୁ ଅନୁସରଣ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ରାତି 9 ଟା ରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ଶେଷ ହେବା ମାତ୍ରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଚାଲିଗଲେ| ଏହି ଘଟଣାର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ଅନୁଭବ କରି ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିଜ ଘରେ ରହିବାକୁ ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍-ଡାଉନ୍ ଆଦେଶ ପାଳନ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ବୋଲି ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, କ୍ୟାଣ୍ଟିନ କିମ୍ବା ଜେଲ ନୁହେଁ। ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ | ଘରେ ରୁହ ଏବଂ ଏହି ରୋଗରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କର ଏବଂ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କର |