ଘାତକ ଫିଲ୍ମରେ ଥିଲେ ସନ୍ନି ଦେଓଲଙ୍କ ହିରୋଇନ, ଆଜି ଏମିତି 14 ବର୍ଷ ପରେ ହେଇଯାଇଛି ଏପରି ଅବସ୍ଥା କି ଆପଣ ବି ଚିହ୍ନି ପାରିବେନି…

ବଲିଉଡରେ ଅନେକ ଅଭିନେତା ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କର ବଢିଆ ଅଭିନୟ ଏବଂ ଦମଦାର ଆକ୍ସନ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | ଏହି ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ସନ୍ନି ଦେଓଲ୍ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଉତ୍ତମ ଅଭିନୟ ଏବଂ ବଢିଆ ଡାଇଲୋଗ ଡିଲିଭରି ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା | ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ସନ୍ନି ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଦେଶର ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ସନ୍ନି ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମ କରିଛନ୍ତି।

ଆଜି ଆମେ ସନ୍ନି ଦେଓଲଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ଘାତକ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଯାହା 8 ନଭେମ୍ବର 1996 ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା ​​| ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲେ ରାଜକୁମାର ସାଣ୍ଟୋସି। ବୋଧହୁଏ ଆପଣଙ୍କର ମନେ ଥିବ ଯେ ସନି ଦେଓଲଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୀନାକ୍ଷୀ ସେଶାଦ୍ରି ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ମମୀନାକ୍ଷୀ ସେଶାଦ୍ରି ପୂର୍ବରୁ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏବେ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର |

ମୀନାକ୍ଷୀ 16 ନଭେମ୍ବର 1963 ରେ ଝାଡଖଣ୍ଡର ସିନ୍ଦ୍ରିରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପିତା ସିନ୍ଦ୍ରିରେ ଥିବା ଫୁଡ୍ କର୍ପୋରେସନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ କାମ କରିଥିଲେ ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏହି ସହରରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଥିଲେ। ମୀନାକ୍ଷୀ ସେଶାଦ୍ରି ଦିଲ୍ଲୀର ମାଉଣ୍ଟ କାର୍ମେଲ ସ୍କୁଲରେ ଶିକ୍ଷା ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ସୁନ୍ଦରତା ହେତୁ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ 1981 ମସିହାରେ ‘ଇଭ୍ ସାପ୍ତାହିକ ମିସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 1981’ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଥିଲେ | ମୀନାକ୍ଷୀ 1983 ମସିହାରେ ‘ପେଣ୍ଟର ବାବୁ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ବଲିଉଡ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେ ସୁଭାଷ ଘାଇଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ହିରୋରୁ ସଫଳତା ପାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ବିପରୀତ ଥିଲେଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫ୍ | ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ମୀନାକ୍ଷୀ ରାତାରାତି ସୁପରଷ୍ଟାର ହୋଇଥିଲେ |

ଏହା ପରେ ମୀନାକ୍ଷୀ ଦାମିନୀ, ଘର ହୋ ତୋ ଏଇସା, ବଡେ ଘର କି ବେଟି, ଗଙ୍ଗା ଜମୁନା ସରସ୍ୱତୀ, ଆଦମୀ ଖିଲନା ହେ, ଘର ପାରିବାର, ଘାୟଲ, ଘରାନା ଭଳି ଅନେକ ସଫଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରିଥିଲେ। ଯାହାକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦର୍ଶକ ଦେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ରାଜକୁମାର ସାଣ୍ଟୋଶି ମନାକ୍ଷୀଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ‘ଘାୟଲ (1990)’ ସହିତ ଆସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେହିଠାରେ ରାଜକୁମାର ସାଣ୍ଟୋଶି ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ‘ଘାୟଲ’ ଏକ ସୁପର ହିଟ୍ ଥିଲା ଏବଂ ସନ୍ନି ଦେଓଲ୍ ଏବଂ ମୀନାକ୍ଷୀ ସେଶାଦ୍ରିଙ୍କୁ ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ସଫଳତା ଦେଇଥିଲେ | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ରାଜକୁମାର ସାଣ୍ଟୋସି ମୀନାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ହୃଦୟରୁ ଭଲ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଏବଂ ପ୍ରସ୍ତାବ ସହିତ ମୀନାକ୍ଷୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମାମଲାଟି ସଫଳ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ |

ତାଙ୍କର ଏକ ଇଣ୍ଟରବିଉରେ ସେ ଏହି ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ବିଷୟରେ କିଛି କହିଥିଲେ, ମୁଁ ମୀନାକ୍ଷୀ ସେଶାଦ୍ରୀଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲି କିନ୍ତୁ ସେ ମୋତେ ମନା କରିଥିଲେ। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି। ” ‘ଘାୟଲ’ ବ୍ୟତୀତ ମୀନାକ୍ଷୀ ରାଜକୁମାର ସାଣ୍ଟୋସିଙ୍କ ସହ ‘ଦାମିନୀ (1993)’ ଏବଂ ‘ଘାତକ(1996)’ ଭଳି ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଥିଲେ।

ବିବାହ ପରେ ମୀନାକ୍ଷୀ ଫିଲ୍ମରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥିଲେ। ଏକ ଇଣ୍ଟରଭିଉରେ ମୀନାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା କି ସେ କେବେ ଫିଲ୍ମକୁ ଫେରିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିନାହାଁନ୍ତି କି? ତାଙ୍କର ଉତ୍ତର ଥିଲା ଯେ ସେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ଫେରିନଥିଲେ କାରଣ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଥିଲା | ପରିବାର ପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରରୁ ବିରତି ନେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ମୀନାକ୍ଷୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଗ୍ରେଜୁଆଟ ହୁଅନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ହୁଏତ ଫିଲ୍ମକୁ ଫେରିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି।

1995 ରେ, 57 ବର୍ଷୀୟ ମୀନାକ୍ଷୀ ହରିଶ ମାଇସୋରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ, ଯିଏ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କର୍ | ବିବାହ ପରେ ମୀନାକ୍ଷୀ ଆମେରିକାରେ ବସବାସ କଲେ। ସେମାନଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ କେନ୍ଦ୍ରା ଏବଂ ଜୋଶ ଅଛନ୍ତି।