Bollywood ରେ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଷ୍ଟାରମାନେ ସାଉଥ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଦେଖାଇ ସାରିଛନ୍ତି ନିଜର ଯାଦୁ, 5ନମ୍ବର ଅଭିନେତ୍ରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରିୟ

ବଲିଉଡ ହେଉଛି ଦୁନିଆର ସବୁଠୁ ବଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଯେଉଁଠାରେ ସାଧାରଣ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି | ଟିଭି କଳାକାର ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଥିଏଟର କଳାକାର, ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ବଲିଉଡରେ ଏକ ବଡ଼ ବ୍ରେକ ମିଳୁ|ଏହିପରି ସ୍ୱପ୍ନ ସହିତ ଟିଭି ଷ୍ଟାରଠାରୁ ପଞ୍ଜାବୀ, ସାଉଥ ଏବଂ ଭୋଜପୁରୀ ପରି ଦକ୍ଷିଣ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଭିନେତାମାନେ ବଲିଉଡରେ କାମ କରିବାକୁ ଆସନ୍ତି| ବିଶେଷକରି ସାଉଥ୍ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅନେକ କଳାକାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ବଲିଉଡରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବଲିଉଡରେ ଅନେକ ନାମ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି | ଅନେକ ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ସାଉଥ ଫିଲ୍ମ କରିବା ପରେ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆଜି ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ଭାବରେ ଜାଣିଛନ୍ତି |

ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ

ବଲିଉଡର ଅନ୍ୟତମ ସୁନ୍ଦର ତଥା ଦକ୍ଷ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦକ୍ଷିଣରୁ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେ ସାଉଥ ସିନେମା ଇରୁଭର୍ ଫିଲ୍ମରୁ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟକୁ ଲୋକେ ବହୁତ ଭଲ ପାଇଥିଲା|ଏହା ପରେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ଦେବଦାସ, ଧୁମ୍-୨, ଯୋଦ୍ଧା ଆକବର, ହମ୍ ଦିଲ୍ ଦେ ଚୁକେ ସନମ୍ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରି ବଲିଉଡରେ ନିଜର ପ୍ରତିଭା ଦେଖାଇଥିଲେ। ଆଜି ଲୋକମାନେ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ପ୍ରମୁଖ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ଜାଣନ୍ତି |

ଧନୁଷ

କୋଲାଭେରୀ ଡି ଗୀତର ଗାୟକ ତଥା ଅଭିନେତା ଧନୁଷ ଫିଲ୍ମ ‘3’ ପାଇଁ ଏକ ଭିଡିଓ ଗୀତ ସହିତ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ | ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କୁନ୍ଦନ ଭୂମିକା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଧନୁଷ ଜଣେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଅଭିନେତା ଯିଏକି ମାରିଆନ, ଆଡୁକାଲମ, କୋଡି, ଭେଙ୍ଗାଇ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରୁ ନିଜର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ କରୁଛନ୍ତି । ଧନୁଷ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ସାରା ଏବଂ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ମ ଅତ୍ରଙ୍ଗି ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବେ |

ଦିଶା ପାଟନୀ

ଭାରତର ନେସନାଲ କ୍ରସ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ଦିଶା ପାଟନି ଆଜି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ, କିନ୍ତୁ ସେ ତେଲୁଗୁ ଫିଲ୍ମରୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଉଛୁ ଯେ ଦିଶା ପାଟାନି 2015 ରେ ତେଲୁଗୁ ଫିଲ୍ମ ଲୋଫର୍ ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ବିପରୀତ ଭରୁନ ଥିଲେ | ଏହା ପରେ ସେ 2016 ମସିହାରେ ଫିଲ୍ମ ଏମଏସ ଧୋନି ସହିତ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟତୀତ ସେ ଅନ୍ୟ ଅନେକ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।

ସିଦ୍ଧାର୍ଥ

ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ତାମିଲ ଏବଂ ତେଲୁଗୁ ଫିଲ୍ମରୁ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେ ଦକ୍ଷିଣରେ ନ୍ୟୁଭାଷ୍ଟାନେଟେ ନନ୍ଭାଦାନ୍ତ, ବମ୍ମାରିଲୁ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସହିତ ସଫଳତା ପାଇଥିଲେ | ଏହା ପରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଫିଲ୍ମ ରଙ୍ଗ ଦେ ବସନ୍ତି ସହିତ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଚଶମେ ବଦୁର, 180 ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା, ଯିଏକି ହଲିଉଡରେ ମଧ୍ୟ ନାମ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି, ସେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ବଲିଉଡରୁ ନୁହେଁ ବରଂ ସାଉଥ ସିନେମାରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଖୁବ୍ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ତାମିଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତାମିଜାନ୍ ସହିତ 2002 ରେ ତାଙ୍କର ସିନେମା ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ | ଏହା ପରେ ସେ ହିରୋ – ଲଭ୍ ଷ୍ଟୋରୀ ଅଫ୍ ସ୍ପାଇ ଫିଲ୍ମରୁ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରି ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ହୋଇଥିଲେ।

ଶ୍ରୀଦେବୀ

ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ରୀଦେବୀ ଆଜି ଆମ ମଧ୍ୟରେ ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ବଲିଉଡର ଅନ୍ୟତମ ସଫଳ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ। ସେ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ଦକ୍ଷିଣ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଥିଲେ ଯିଏ ବଲିଉଡରେ ସଫଳ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଇ ନିଜକୁ ଏକ ବଡ ଷ୍ଟାର କରିଥିଲେ | ଦକ୍ଷିଣରେ ଶ୍ରୀଦେବୀ ମଣ୍ଡ୍ରୁ ମୁଦିଚୁ, ମେଣ୍ଡୁମ କୋକିଲା, ସିଗାପୁ ରୋଜକଲ ପରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଚାନ୍ଦନୀ, କରିସ୍ମା, ହିମାତ୍ୱାଲା, ସଦ୍ମା, ଶ୍ରୀ, ଭାରତ ଭଳି ସୁପରହିଟ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ |