ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ପଚାଗଲା- ଧୋନି ଏବଂ କୋହଲିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଏ ତୁମର ପ୍ରିୟ ଅଧିନାୟକ? ଉତ୍ତର ଶୁଣିକି ଆପଣ ଖୁସି ହୋଇଯିବେ

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଦଳ ପରିଚାଳନା କରିବା ସବୁଠାରୁ କଷ୍ଟକର କାର୍ଯ୍ୟ | ଭାରତ ଅନେକ ମହାନ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ପତନର ସାକ୍ଷୀ ହୋଇଛି | ତେବେ ଦୀର୍ଘ ସମୟର ସଫଳତାର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିବାକୁ ହେଲେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନର ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ କେହି ମେଳ କରିପାରିବେ ନାହିଁ।

ତେବେ ଦୁହିଁଙ୍କ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଧିନାୟକ କିଏ ବୋଲି ଅନେକ ବର୍ଷ ଧରି ବିତର୍କ ଚାଲିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ଏହି ବିତର୍କରେ ନିଜର ମତ ରଖିଛନ୍ତି। ଧୋନି ଏବଂ କୋହଲିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ କାହାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ବୋଲି ଇଶାନ୍ତଙ୍କୁ ପଚରାଯାଏ। ଇଶାନ୍ତ ଏକ ମଜାଦାର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି |

କ୍ରିକବଜ୍ଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଇଶାନ୍ତ କହିଛନ୍ତି, ଉଭୟ ଧୋନି ଏବଂ ବିରାଟ ମୋର ପ୍ରିୟ ଅଧିନାୟକ। ମୁଁ ଗୋଟିଏ ବାଛି ପାରିବି ନାହିଁ, କାରଣ ମୁଁ କୌଣସି ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହେଁ ନାହିଁ। ”

ତେବେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା, ଇଶାନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋହଲି ତାଙ୍କର ପ୍ରିୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍।

2007 ରେ ଇଶାନ୍ତ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ | ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ 2008 ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ 2014 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେନାପତି ରହିଥିଲେ। ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ଇଶାନ୍ତ ଭାରତ ପାଇଁ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ।

ଧୋନି ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି 2014 ରୁ ଜାତୀୟ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ନିକଟ ଅତୀତରେ ବିଶେଷ କରି ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଭାରତ ପାଇଁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଛି।