Sushant Singh ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା : ଜେରା ସମୟରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଶୁଣି କାନ୍ଦିବାକୁ ଲାଗିଲେ ରିୟା, ED ପଚାରିଲେ ଏହି 21ଟି ପ୍ରଶ୍ନ

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ନିକଟରେ ଏହି ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ (ଇଡି) ଡକାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଇଡି ସମ୍ମୁଖରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିୟା ଦୁଇଥର ଇଡି ଆଗରେ ହାଜର ହୋଇଛନ୍ତି। ଅଗଷ୍ଟ 10 ରେ, ରିୟା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଇଡି ସମ୍ମୁଖରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ|

ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ରିୟାଙ୍କ CA ରିତେଶ ଶାହା ଏବଂ ସନ୍ଦୀପ ଶ୍ରୀଧରଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଛି। କେତେବେଳେ, କେଉଁଠାରେ ଏବଂ କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଟଙ୍କା ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯାଇଛି ତାହା ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ ରିୟା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଇଡିରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇନଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ରିୟା ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇ କାନ୍ଦିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା| ଏଥିସହ ଇଡି ରିୟାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଡାକିଥିଲେ। ରିୟାଙ୍କ ପିତା ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଛି। ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ଶ୍ରୁତି ମୋଦୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଇଡି ଡକାଯାଇଥିଲା।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଉଭୟ ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିତା ଇନ୍ଦ୍ରଜିତ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ପଚରାଉଚରା ସମୟରେ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଥିଲେ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ରିୟା ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି 21 ଟି ପ୍ରଶ୍ନ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯାହା ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଇଡି ଦ୍ୱାରା ପଚରା ଯାଇଥିଲା |

ରିୟାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିବା 21 ଟି ପ୍ରଶ୍ନ ହେଲା

1. କେମିତି ଅଛନ୍ତି, କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଅଛି କି?

2. ଆପଣ ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ଏକ କମ୍ପାନୀ ଗଠନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଯେଉଁ ଚୁକ୍ତି କରିଥିଲେ, ସେହି ଚୁକ୍ତିନାମା କାଗଜପତ୍ର ଆଣିଛନ୍ତି କି , ଯଦି ଆଣିଛନ୍ତି ଆମକୁ ଦିଅନ୍ତୁ|

3. ଆପଣ ଯାହା ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ନାମରେ କୌଣସି ସମ୍ପତ୍ତି / କମ୍ପାନୀ ଯାହା ମଧ୍ୟ ଅଛି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଭାଇଙ୍କ ନାମରେ ଯାହା ଥିଲା ସେହି ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପିତା କିମ୍ବା ପରିବାରର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟମାନେ ଅବଗତ ଥିଲେ କି ନାହିଁ?

4. ସୁଶାନ୍ତ ହରିୟାଣାର ଗୁରୁଗାଓଁରେ ଅବସ୍ଥିତ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଇନସାଣ୍ଟି ଭେଞ୍ଚର୍ସ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ୍ କମ୍ପାନୀ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ କ’ଣ କହିଥିଲେ? ଆପଣ ଏହି କମ୍ପାନୀ ସହିତ ଜଡିତ ସୌରଭ ମିଶ୍ର ଏବଂ ବରୁଣ ମଥୁରଙ୍କୁ ଜାଣିଛନ୍ତି କି?

5.ଆପଣ ନିଜ ବନ୍ଧୁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଛାଡି ଜୁନ୍ 8 ରେ ଚାଲିଯିବାର କାରଣ କ’ଣ ଥିଲା?

6.ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ କିମ୍ବା ପରେ ଆପଣ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର କୌଣସି କର୍ମଚାରୀ ବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିଲେ କି? ସେହି ଅଧିକାରୀମାନେ କିଏ ଥିଲେ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାର କାରଣ କ’ଣ ଥିଲା?

7.ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ପିଥାନୀଙ୍କ ସହ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ କେମିତି ଅଛି?

8.ଆପଣ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ହେବାର କାରଣ କ’ଣ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଭାବୁଛନ୍ତି?

9. ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଘରୁ କୌଣସି କମ୍ପ୍ୟୁଟର କିମ୍ବା ହାର୍ଡ ଡ୍ରାଇଭ, ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା କିମ୍ବା ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟର କପି ନେଇଛନ୍ତି କି?

10. ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ କଣ ହୋଇପାରେ? ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ନିକଟତମ ବ୍ୟକ୍ତି କିମ୍ବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଉପକୃତ ଲାଭ ହୋଇପାରେ କି?

11. ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଛାଡି ଯାଇଥିଲେ ସେ ସମ୍ପର୍କ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କି ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣ ସମ୍ପର୍କ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କି ନା?

12. ଆପଣଙ୍କ ହିସାବରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଏବଂ ବାପାଙ୍କ ସହିତ କିଭଳି ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା?

13. ଆପଣଙ୍କର କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟଙ୍କର ବିଦେଶରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ କିମ୍ବା ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି କି?

14. କୌଣସି ବଲିଉଡ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଥିବେ କି ବୋଲି ଆପଣ କ’ଣ ଭାବନ୍ତି? କିମ୍ବା କୌଣସି ଶତ୍ରୁତା ମଧ୍ୟ ଥିଲା କି?

15. ଆପଣ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ଅନେକ ସଦସ୍ୟ ପ୍ରାୟତ ତାଙ୍କ ସହିତ ରହୁଥିଲେ, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା କି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଥିଲା?

16. ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଥିଲା, ଆପଣ କରୁଥିଲେ କି| ଭାଇଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେବା କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ଏହା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଘଟିଛି ନା ଆପଣ ନିଜେ ଏହା କରିଛନ୍ତି?

17. ଆପଣଙ୍କ ନାମରେ କମ୍ପାନୀ କିଣିବା ପରିଚାଳନା କରିବା ଏବଂ ଅର୍ଥ କାରବାର କରିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆପଣ ନିଜେ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ ନା ସୁଶାନ୍ତ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ କରୁଥିଲେ?

18. ଅର୍ଥ କାରବାର ସମୟରେ ସୁଶାନ୍ତ ତମ ସ୍ୱୀକୃତି ନେଉଥିଲେ ନା ନାହିଁ?

19. ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଘରୁ ବାହାରିବାବେଳେ ଆପଣ କେଉଁ କେଉଁ ଜିନିଷ ନେଇଥିଲ?

20. ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଏବଂ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଏବଂ ମ୍ୟାନେଜର ସହ ଆପଣଙ୍କ କିଭଳି ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା?

21. ଆପଣ କାହିଁକି ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଜଡିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି? ଏହାର କୌଣସି କାରଣ ଅଛି କି?

ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଇଡି ଦ୍ୱାରା ଏହିପରି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ନିକଟ ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ରିୟା, ତାଙ୍କ ଭାଇ ଶୋଭିକ୍ ଏବଂ CA ଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ ଇଡି ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହେଁ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ଲୋକଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଡକାଯାଇପାରେ|