ଯୁବରାଜ ସିଂହ କହିଲେ ଏହି ୩ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହିଁ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ମାରି ପାରିବେ ଏକା ୨୦୦ରନ, ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଅଛନ୍ତି ଏହି ଲିଷ୍ଟରେ

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଶ୍ୱରେ 3 ଟି ବଡ କ୍ରିକେଟର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିପାରିବେ। ଯୁବରାଜ ସିଂ ଟି-୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ଦ୍ରୁତତମ 12 ବଲ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବାର ରେକର୍ଡ ରଖିଛନ୍ତି। ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ 175 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ସର୍ବାଧିକ। ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ଅଛନ୍ତି, ଯିଏ 2018 ରେ 172 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯୁବରାଜ କେଉଁ 3 ଖେଳାଳି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ଦ୍ୱିଶତକ ମାରି ପାରିବେ।

3. ରୋହିତ ଶର୍ମା
ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଓପନର୍ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଯୁବରାଜ ସିଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରଖିଛନ୍ତି। ଦୁନିଆର ସମସ୍ତ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଗଣନା କରାଯାଏ, ଯେଉଁମାନେ ଦଳକୁ କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରୁ ବାହାର କରି ଯେକ କୌଣସି ସମୟରେ ନିଜେ ଏକା ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତାଇ ପାରନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଖେଳାଳି ଯିଏକି ODI କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 3 ଥର 200 ରନ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ 5 ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଟି -20 ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ହେଉଛି 118 ରନ୍।

2. ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ
ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ, ଯିଏକି ଶ୍ରୀ 360 ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା, ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ଅବସର ନେଇଥାଇ ପାରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ତାଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ମନେ ରଖିବ | ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ କି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ 3ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର 133 ରନ୍ ହୋଇଛି। ଡି ଭିଲିୟର୍ସ 2018 ର ଆଇପିଏଲ୍ ପରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ଅବସର ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କୁ ଫେରି ପାରନ୍ତି |

1. କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍

କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ହେଉଛନ୍ତି ବିଶ୍ୱର ଏପରି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏ ମ୍ୟାଚ୍ କୁ କୌଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ବି ବଦଳାଇ ପାରନ୍ତି | ଏହି କାରିବିଆନ୍ ଖେଳାଳି ତାଙ୍କର ଲମ୍ବା ଲମ୍ବା ଛକା ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ | ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ, ଗେଲ ଜଣେ ଖେଳାଳି ଯିଏକି ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିପାରିବେ | କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ରେ 8ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ସେ ଆଇପିଏଲରେ 6ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଟି -20 କ୍ରିକେଟରେ ଗେଲଙ୍କ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ହେଉଛି 175, ଯାହା ସେ ପୁଣେ ୱାରିୟର୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।