କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ ଖୋଲା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ, କହିଲେ- ଯଦି କେହି ପ୍ରମାଣ କରିଦେବେ ଏହି କଥା ତେବେ ଛାଡ଼ିଦେବି ଟ୍ୱିଟର…

କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ହେଉଛନ୍ତି ବଲିଉଡର ଜଣେ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ବୋଲ୍ଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଯିଏ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା|କଙ୍ଗନା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ଥିଲେ| କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ମଧ୍ୟ ଆତ୍ମୀୟତା ଏବଂ ଗୋଷ୍ଠୀବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କହିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହ ଧୀରେ ଧୀରେ ତାଙ୍କ ଲଢେଇ ଚାଲିଛି। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ କଙ୍ଗନା ନିଜ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଲଗାତାର ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ କଡ଼ା ଟାର୍ଗେଟ କରୁଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ବଲିଉଡର ସେଲିବ୍ରେଟମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ କ୍ରୋଧର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି। ନିକଟରେ କଙ୍ଗନା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଭୁଲ ଅଛି ତେବେ ସେ ଟ୍ୱିଟରକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଛାଡିବେ।

କଙ୍ଗନା ରାନାୱଟ୍ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି
କଙ୍ଗନା ରାନାୱଟ୍ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ହୁଏତ ଜଣେ ଝଗଡା କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ପରି ଦେଖାଯାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୟ ନୁହେଁ। ମୋର ରେକର୍ଡ ହେଉଛି ଯେ ମୁଁ କେବେ ଝଗଡା ଆରମ୍ଭ କରି ନାହିଁ| ଯଦି କେହି ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିପାରନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ଟ୍ୱିଟର ଛାଡିବି| ମୁଁ କୌଣସି ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ କରି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାକୁ ସମାପ୍ତ କରିଛି| ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ଯୁଦ୍ଧ କରିବାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରନ୍ତି, ଏହାକୁ କେବେ ମନା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ|


ଆଜିକାଲି କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପଙ୍ଗା ନେଉଛନ୍ତି| କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ କଙ୍ଗନା କହିଥିଲେ ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋକ୍ ସହିତ ସମାନ ଭଳି ତାଙ୍କୁ ଅନୁଭବ ହେଉଛି। ସେବେଠାରୁ ଶିବସେନା ନେତା ସଞ୍ଜୟ ରାଉତ ତାଙ୍କୁ ହରମଖୋର ବୋଲି କହିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ବିବାଦ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଲା ଏବଂ କଙ୍ଗନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଯାହା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହା କରିବାକୁ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିବେ। ଏହା ପରେ ସେ Y ଶ୍ରେଣୀର ସୁରକ୍ଷାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ଅଫିସ୍ ଭାଙ୍ଗିବା ପରେ କାଗନା ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ

ଏହା ପରେ ବିଏମସି କଙ୍ଗନାଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି। କଙ୍ଗନା ତାଙ୍କ ଭଙ୍ଗା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଫଟୋ ସେୟାର କରିବା ବେଳେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ବିଏମସି କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ଚାକିରୀ ହରାଇଛନ୍ତି’। କଙ୍ଗନା ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ମୋର କର୍ମ ସ୍ଥାନ କୁ ସ୍ମଶାନ କରି ଦିଆ ଗଲା କେତେ ଲୋକ ନିୟୋଜିତ ହୋଇ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କରନ୍ତି ସେହି ସବୁଙ୍କ ରୋଜଗାର ଛଡ଼ାଇ ନେଇଛନ୍ତି। ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରିଲିଜ୍ ହେବା ମାତ୍ରେ ଏହା ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟର ପପ୍କର୍ନ ବିକ୍ରେତାଙ୍କ ଘର ଠାରୁ, ଆମେ ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ଘର ଚାଲି ଥାଏ, ସମସ୍ତଙ୍କ ଚାକିରୀ ଛଡ଼ାଇ ଜାତୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ଦିବସ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି|

ବଲିଉଡରେ ବିତର୍କ ଜାରି ରହିଛି

କଙ୍ଗନା ଏହା ଉପରେ ଅଟକି ନଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଆଉ ଏକ ଟୁଇଟ୍ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ହେଉଛି ମୋର ବନ୍ଧୁତା, ମୋର ସ୍ୱପ୍ନ, ମୋର ଆତ୍ମା, ମୋର ଆତ୍ମ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ମୋର ଭବିଷ୍ୟତ|ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଗୃହ ନିର୍ମାଣରେ ଏକ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଅତିବାହିତ ହୁଏ ଏବଂ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ନିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି ଭାଙ୍ଗିବା ସମୟରେ। ଦେଖ ତୁମେ ମୋ ଘରକୁ କଣ କରିଛ, ଏହା ନିର୍ଯାତନା ନୁହେଁ କି? ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଅନ୍ୟ ଚିତ୍ର ବାଣ୍ଟିବାବେଳେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଲେଖିଥିଲେ – ଏହା ଏକ ମନ୍ଦିର ଥିଲା ଏହାକୁ କବରସ୍ଥାନରେ ପରିଣତ କରିଦେଲ ମୋର ସ୍ୱପ୍ନ କିପରି ଭାଙ୍ଗିଗଲା, ଏହା ଅପରାଧ ନୁହେଁ?

ଆଜିକାଲି କଙ୍ଗନା ଅନେକ ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରେଟଙ୍କ ସହ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରୁଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ସେ ଉର୍ମିଲା ମାଟୋଣ୍ଡକରଙ୍କୁ ସୋଫଟ ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାର ବୋଲି କହିଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। କିଛି ଲୋକ କଙ୍ଗନାଙ୍କ କଥାକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବାବେଳେ କିଛି ଲୋକ କହିଥିଲେ ଯେ କଙ୍ଗନା ତାଙ୍କ ଭାଷାର ସମ୍ମାନର ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ୍। ବର୍ତ୍ତମାନ କଙ୍ଗନା ଆଜିକାଲି ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିତର୍କର ଏକ ଅଂଶ ପାଲଟିଛନ୍ତି| ଏବେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଯେ କେଉଁ ସମୟରେ ଏହି ବିତର୍କ ଥଣ୍ଡା ହେଉଛି|