Mumbaiରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ କଙ୍ଗନା ଦେଲେ ଉଦ୍ଧବଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ, କହିଲେ- ଆଜି ତୁ ମୋ ଘର ଭାଙ୍ଗିଛୁ, କାଲି ତୋର…

ବଲିଉଡର ପଙ୍ଗା ଗର୍ଲ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ମିଡିଆ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଆସିଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ଆଜିକାଲି ସେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ସରକାରଙ୍କ ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ବିଏମସି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ତଥାକଥିତ ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି। ଏହି ଘଟଣା ପରେ କଙ୍ଗନା ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଭଙ୍ଗା ଆବର୍ଜନାଗୁଡିକର ଚିତ୍ରକୁ କିଛି ଟ୍ୱିଟ୍ ରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ପୋକ୍, ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ୍ dead of democracy। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କଙ୍ଗନା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

କଙ୍ଗନା ତାଙ୍କ ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମାଫିଆ ଫିଲ୍ମ ସହିତ ମୋ ଘର ଭାଙ୍ଗି ତୁମେ କ’ଣ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛ ବୋଲି ଭାବୁଛ? ଆଜି ମୋର ଘର ଭାଙ୍ଗିଗଲା, ଆସନ୍ତାକାଲି ତୁମର ଗର୍ବ ଭାଙ୍ଗିଯିବ। ‘ କାରଣ ମୁଁ କେବଳ କାଶ୍ମୀରୀ ପଣ୍ଡିତମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଶୁଣିଥିଲି, କିନ୍ତୁ ଆଜି ମୁଁ ନିଜେ ଅନୁଭବ କରିଛି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କ’ଣ ବିତିଥିବ|


କଙ୍ଗନା ଏହି ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ମୁଁ ମୋର ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛି ଯେ ମୁଁ କେବଳ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ନୁହେଁ କାଶ୍ମୀରରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଫିଲ୍ମ କରିବି। ମୋ ସହିତ ଘଟିଥିବା ନିଷ୍ଠୁରତା ଏବଂ ଆତଙ୍କ ଭଲ ଥିଲା, କାରଣ ଏହାର ଅନେକ ଅର୍ଥ ଏବଂ ଅନେକ ଦିଗ ଅଛି| ଜୟ ହିନ୍ଦ, ଜୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର। ଏହି ଭିଡିଓର କ୍ୟାପସନରେ କଙ୍ଗନା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ତୁମେ ଯାହା କରିଛ ସେଥିରେ ତୁମେ ଭଲ କରିଛ। କ୍ୟାପସନ୍ ପାଖରେ #DeathOfDemocracy ହ୍ୟାସଟ୍ୟାଗ୍ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିଲା|

ମୁମ୍ବାଇ ହାଇକୋର୍ଟ ବିଏମସିକୁ ତାଗିଦ୍ କରିଥିଲେ


ଏହା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇପାରେ ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ହାଇକୋର୍ଟର ଶୁଣାଣି ବେଳେ ଏହି ପୁରା ମାମଲାରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିଏମସିର କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିସହ ହାଇକୋର୍ଟ ବିସିସିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଆବେଦନ ଉପରେ ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେବା ଉଚିତ।

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ବଡ ଅଭିଯୋଗ, ‘ପ୍ରତିଶୋଧ ପାଇଁ ଭଙ୍ଗାରୁଜା’

ବୁଧବାର ସକାଳେ ବିଏମସିର ଏକ ଟିମ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କ ବଙ୍ଗଳାର କିଛି ଅଂଶ ନଷ୍ଟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ମୁମ୍ବାଇ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ କଙ୍ଗନା ବେଆଇନ ଭାବେ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଓକିଲ ରିଜୱାନ ସିଦ୍ଦିକି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସମଗ୍ର ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ବିଏସସି ପକ୍ଷରୁ ଏକ ନୋଟିସ ଆସିଛି, ଯାହାକୁ ଠିକ ସମୟରେ ଉତ୍ତର ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ରିଜୱାନ୍ ସିଦ୍ଦିକି ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଏମସି ଦେଇଥିବା ଷ୍ଟପ୍ ୱାର୍କ ନୋଟିସ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିତ୍ତିହୀନ ଏବଂ ସତ୍ୟହୀନ। ଯେଉଁମାନଙ୍କ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି ସେମାନଙ୍କୁ ଷ୍ଟପ୍ ୱର୍କ ନୋଟିସ୍ ଦିଆଯାଉଛି ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଏମସି ଉପରେ ଏକ ବଡ ଚାର୍ଜ କରୁଥିବାବେଳେ ରିଜୱାନ୍ ସିଦ୍ଦିକି ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଙ୍ଗନାଠାରୁ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ସେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ମୁଁ ଗତକାଲି ନୋଟିସକୁ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲି, ତେଣୁ ବିଏମସି କିପରି ବେଆଇନ ଭାବେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବଙ୍ଗଳା ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କଲା|