କରୋନା କାଳରେ ବଜନରଙ୍ଗବାଲି କରିବେ ଆପଣଙ୍କ ରକ୍ଷା, ବାସ କରନ୍ତୁ ଏହି ସରଳ ଉପାୟ ଏବଂ ଏହି ମନ୍ତ୍ରର ଜପ…

ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ବିଶେଷ ଫଳ ଆଣିଥାଏ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ଖୋଲିଥାଏ | ଯେଉଁମାନେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତି, ସେହି ଲୋକମାନେ ସୁସ୍ଥ ରୁହନ୍ତି | ତେଣୁ, କରୋନା କାଳରେ, ଆପଣ ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ | ଯାହାଫଳରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଠିକ୍ ରହିବ | ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ, ତଳେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସରଳ ଉପାୟଗୁଡିକ କର | ଏହି ଉପାୟଗୁଡିକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ ଏବଂ ଏହା ସାହାଯ୍ୟରେ ସହଜରେ ହନୁମାନଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ମିଳିଯାଏ |

ଏହି ଉପାୟରେ କରନ୍ତୁ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଖୁସି-

ରାମଙ୍କ ନାମ ଜପ କରନ୍ତୁ

ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ ରାମଙ୍କ ନାମ ନିଅ | ରାମଙ୍କ ନାମ ନେଲେ ହନୁମାନ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାମନା ପୂରଣ କରନ୍ତି | ତେଣୁ, ଆପଣ ନିୟମିତ ଭାବରେ ରାମଙ୍କ ନାମ ନେବା ଉଚିତ୍ | ଯଦି ସମ୍ଭବ ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ହନୁମାନଙ୍କ ପୂଜା ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ରାମଙ୍କ ନାମ ନିଅନ୍ତୁ। ଏଥି ସହିତ, ପୂଜା ଶେଷ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ରାମଙ୍କ ନାମ ଜପ କରନ୍ତୁ।

କରନ୍ତୁ କଜରଙ୍ଗ ବାଣ ର ପାଠ

ଯେଉଁମାନେ ବଜରଙ୍ଗ ବାଣ ପାଠ କରନ୍ତି ସେମାନେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ରୋଗକୁ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରଖନ୍ତି | ତେଣୁ, ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ପାଠ ପଢ଼ନ୍ତୁ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ପାଠକୁ କେବଳ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପଢ଼ନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ବଢିବାବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳିବା ଆବଶ୍ୟକ | ସେହିଭଳି, ଆପଣ ହନୁମାନ ଚାଲିସା ମଧ୍ୟ ପଢିବା ଉଚିତ୍ |

ଶନିବାର ଦିନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରାଯିବା ଉଚିତ୍

ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ୟତୀତ ଶନିବାର ମଧ୍ୟ ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ | ଏହି ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସୋରିଷ ତେଲର ଏକ ଦୀପ ଜାଳିବା ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନ ସହଜରେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି | ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆପଣ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ପରେ, ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ମନରେ କୁହ | ଅତିକମରେ ପାଞ୍ଚ ଶନିବାର ଏହି ଉପାୟ କରନ୍ତୁ |

ବୁନ୍ଦି ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ

ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାବେଳେ ବୁନ୍ଦି ମଧ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିବା ଜରୁରୀ | ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କ ବିଶେଷ ଆଶୀର୍ବାଦ ବୁନ୍ଦି ଅର୍ପଣ କରି ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ | ବୁନ୍ଦି ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଜସ୍ମିନ୍ ତେଲ ଏବଂ ସିନ୍ଦୁର ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରିବେ | ଯଦି ସମ୍ଭବ, ପୂଜା କରିବା ପରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବୁନ୍ଦି ପ୍ରସାଦ ଭାବରେ ବଣ୍ଟନ କରନ୍ତୁ |

କରନ୍ତୁ ସୁନ୍ଦର କାଣ୍ଡ ର ପାଠ

ସୁନ୍ଦର କାଣ୍ଡର ପାଠ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଫଳପ୍ରଦ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ତେଣୁ, ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏହି ପାଠ ପଢିବା ଜରୁରୀ | ଲଗାତାର 21 ଦିନ ସୁନ୍ଦର କାଣ୍ଡ ପଢିବା ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଥାଏ | ସନ୍ଧ୍ୟା ସାତଟା ବେଳେ ପୂଜା ଘରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ଲାଲ୍ ଆସନ ଉପରେ ବସି ସୁନ୍ଦର କାଣ୍ଡ ପଢ଼ନ୍ତୁ | ଏହି ପାଠଟି ବହୁତ ଲମ୍ବା ଏବଂ ଶେଷ କରିବାକୁ 3 ଘଣ୍ଟା ସମୟ ନେଇଥାଏ | ତେଣୁ, ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ଆପଣ ଏହାକୁ ଏକ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପଢିପାରିବେ |

ବଜରଙ୍ଗବାଲିଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା

ବଜରଙ୍ଗବାଲିଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ତଳେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହି ମନ୍ତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ 101 ଥର ପଢ଼ନ୍ତୁ | ଯଦି ସମ୍ଭବ, ପ୍ରତିଦିନ ଏହାର ଜପ ମାଳରେ କରନ୍ତୁ |

“ଓମ୍ ହନୁମତେ ନମ।”
“ଅତୁଲିତବାଲଧାମ୍ ହେମସୋଲାଭେଦହ ଦନୁଯବନକୃଷ୍ଣନୁ ଜ୍ଞାନୀନାମାଗ୍ରଣନମ୍” | ସକଲଗୁଣନିନ୍ଧନ ବନରାଣାମନ୍ଦିସ ରଘୁପ୍ରତିପ୍ରିୟଭକ୍ତ ବାତଜାତ ନମାମି
“ଓମ୍ ଅଞ୍ଜାନିସୁତାୟା ବିଦମହେ ଭାୟୁପୁତ୍ରୟା ଧିମାହି ତନ୍ନୋ ମାରୁତି ପ୍ରଚୋଦୟତ।”

ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଉପାୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଅଟେ, ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସେଗୁଡିକ ନିଶ୍ଚୟ କରିବା ଉଚିତ | ଯାହାଫଳରେ ଆପଣ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର କରୋନା ଜୀବାଣୁରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣ ଯାହା ଚାହିଁବେ ତାହା ପାଇବେ |