ନିଜ ଲୋକଙ୍କୁ ହରାଇବାର କଷ୍ଟ କଣ କେହି ଏହି କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ପଚାରନ୍ତୁ, କିଏ ନିଜ ଭାଇଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ତ କିଏ ନିଜ …

ପରିବାର ର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ଙ୍କୁ ଯଦି ଆପଣ ସମସ୍ୟା ରେ ଦେଖନ୍ତି ତ ଚିନ୍ତିତ ହେଇଯାଇଥାନ୍ତି I ପରିବାର ର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ଙ୍କ ର ଦେହାନ୍ତ ହେଇଗଲେ ତ ଆପଣ ଙ୍କ ର ଦୁଃଖ ର ପରିସୀମା କେତେ ଆପଣ ଅନୁଭବ କରିଥିବେ I ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣ ଙ୍କୁ କିଛି ଏପରି ଖେଳାଳି ଙ୍କ ର ବିଷୟ ରେ କହିବା କୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ର କେହି ଅତି ନିଜର ଲୋକ ଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି I

1.ଓଶନେ ଥାମାସ
ଓଶନେ ଥାମାସ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ର କ୍ରିକେଟ ଟିମ ର ଜଣେ ବରିଷ୍ଟ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି I ସେ ନିଜ ର ସୁନ୍ଦର ବ୍ୟାଟିଂ କୁ ନେଇ ପରିଚିତ ଅଟନ୍ତି I ଓଶନେ ଥାମାସ 16 ବର୍ଷ ବୟସ ର ଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଙ୍କ ର ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା I ସେହି ସମୟ ରେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା I ସେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ରେ ଅନେକ ସଂଘର୍ଷ କରିଛନ୍ତି I

2.ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ
ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ର ଜଣେ ଵିକେଟକିପର ଓ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଟନ୍ତି I ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଙ୍କ ର ବାୟପିକ କୁ ଆପଣ ଫିଲ୍ମ ରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖିଥିବେ I ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଙ୍କ ର ଜଣେ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଥିଲେ ଯାହା ଙ୍କ ର ନାମ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଝା I ପ୍ରିୟଙ୍କା ଙ୍କ ର ଏକ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ରେ ମୃତ୍ୟୁ ହେଇଥିଲା I ଧୋନୀ ଓ ପ୍ରିୟଙ୍କା ପରସ୍ପର କୁ ବହୁତ ପ୍ରେମ କରୁଥିଲେ I

3.ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟ
ଯେତେବେଳେ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟ 8 ବର୍ଷ ର ଥିଲେ ତାଙ୍କ ପିତା ଙ୍କ ର ଦେହାନ୍ତ ହେଇଥିଲା ଏବଂ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟ ଙ୍କ ର ପିତା ଙ୍କ ର ନାମ ଡେବିଡ଼ ବେୟାରଷ୍ଟ ଥିଲେ I ସେ 1998 ରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ I

4.ଋଷବ ପଂତ
ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ର ଆକ୍ରମକ ଵିକେତକୀପର ଋଷବ ପଂତ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କମ ବୟସ ରେ ନିଜ ର ପିତା ଙ୍କୁ ଦୁରେଇ ଦେଇଥିଲେ I ଋଷବ ପଂତ ଙ୍କ ର କମ ବୟସ ଥିବା ସମୟ ରେ ହିଁ ତାଙ୍କ ପିତା ଙ୍କ ର ମୃତ୍ୟୁ ହେଇଯାଇଥିଲା I ଏବଂ ଋଷବ ପଂତ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ରେ ଅନେକ ସଂଘର୍ଷ କରିଛନ୍ତି I

Share Your Comments Below