HighCourt ଦେଲେ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କୁ କ୍ଲିନ ଚିଟ, ପଙ୍ଗା ଗାର୍ଲ ଜିତିଲେ ଏଥର ବାଜି, ଖବର ପଢି ଖୁସି ହେଇଯିବେ

ବଲିଉଡର ପଙ୍ଗା ଗର୍ଲ କୁହାଯାଉଥିବା କଙ୍ଗନା ରାନାୱତଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ହରିୟାଣା ହାଇକୋର୍ଟରୁ ଏକ ବଡ଼ ଆରାମ ମିଳିଛି। ପ୍ରକୃତରେ, ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୋମାଂସ ଖାଇବା ସହ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଅନେକ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଲୁଧିଆନାର ବାସିନ୍ଦା ତାଙ୍କ ନବନୀତ ଗୋପୀ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ହରିୟାଣା ହାଇକୋର୍ଟର କବାଟ ବାଡେଇଥିଲେ। ନବନୀତ ଗୋପୀ କହିଥିଲେ ଯେ କଙ୍ଗନା ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଦ୍ୱାରା ଗୋମାଂସକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛନ୍ତି, ଏହା ତାଙ୍କର ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି।

କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରୁଜ୍ଜୁ ହୋଇଥିଲା ମାମଲା

ନବନୀତ ଗୋପୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲୁଧିଆନା ପୋଲିସ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ନବନୀତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନରେ କଙ୍ଗନା ବିରୋଧରେ ଧାରା 8 ପଞ୍ଜାବ ଗୋ ହତ୍ୟା ନିବାରଣ ଆଇନ, 1995, ସେକ୍ସନ 66 ଏବଂ 67 ସୂଚନା ଇନଫରମେସନ ଏଣ୍ଡ ଟେକ୍ନୋଲୋଜୀ ଆଇନ, 2000 ଏବଂ ଧାରା 295, ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡବିଧି ସଂହିତା (ଆଇପିସି) ର 1860 ଅଧୀନରେ ଏକ ମାମଲା କରାଯାଇଥିଲା| ତେଣୁ ନବନୀତଙ୍କ ଏହି ଆବେଦନ ଶୁଣିବାବେଳେ ପଞ୍ଜାବର ଜଷ୍ଟିସ ମନୋଜ ବାଜାଜ ଏବଂ ହରିୟାଣା ହାଇକୋର୍ଟ ଏହାକୁ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ଏବଂ ଭୁଲ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

କୋର୍ଟ କହିଲେ କଙ୍ଗନା

କୋର୍ଟ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଙ୍ଗନା ଗୋମାଂସ ଖାଇବାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛନ୍ତି, ଏହା ଆଦ୍ୟ ଦେଖାଯାଉ ନାହିଁ। ବରଂ ତାଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟରୁ ଏହା ଜଣା ପଡିଛି ଯେ ସେ ଜଣେ ଶାକାହାରୀ। ସେ ପୋଷ୍ଟରେ ଭାରତ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖାଦ୍ୟର ପାର୍ଥକ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ବୁଝାଉଛନ୍ତି। ଜଷ୍ଟିସ ମନୋଜ ବଜାଜ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କଙ୍ଗନାଙ୍କ ଯେଉଁ ପୋଷ୍ଟ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି,ସେଥିରେ କଙ୍ଗନା କୌଣସି ଅପରାଧ କରିଥିବାର ଦେଖାଯାଉ ନାହିଁ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି କଙ୍ଗନାଙ୍କ ପୁରୁଣା ଇଣ୍ଟରଭିଉ

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରଠାରୁ କଙ୍ଗନା ରାନାୱତ କ୍ରମାଗତ ବିବାଦରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏକ ପୁରୁଣା ସାକ୍ଷାତକାର ଆଜିକାଲି ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଜୋରରେ ଟ୍ରୋଲ କରୁଛନ୍ତି|ଏଥିସହ, କଙ୍ଗନା ଦେଇଥିବା ଏହି ବିବୃତ୍ତିକୁ ଲୋକମାନେ ଆଦ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରୁ ନାହାନ୍ତି| ପ୍ରକୃତରେ, କଙ୍ଗନା ତାଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କେବଳ ଜଣେ ଶାକାହାରୀ ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ଗୋମାଂସ ମଧ୍ୟ ଖାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ କଙ୍ଗନା ଟ୍ୱିଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋମାଂସ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ମାଂସ ଖାଇବାରେ କିଛି ଭୁଲ୍ ନାହିଁ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଧର୍ମ ବାହାରେ। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋମାଂସ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ମାଂସ ଖାଇବାରେ କିଛି ଭୁଲ୍ ନାହିଁ। ଏହା କୌଣସି ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ନୁହେଁ|

8 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ କଙ୍ଗନା ଶାକାହାରୀ ହୋଇଥିଲେ

କଙ୍ଗନା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆଉ କୌଣସି ଧର୍ମରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଆଜି ବି ମୋର ଭାଇମାନେ ମାଂସ ଖାଉଛନ୍ତି, ସେମାନେ ମୋଠାରୁ କମ୍ ହିନ୍ଦୁ ନୁହଁନ୍ତି| କଙ୍ଗନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ମଧ୍ୟଯୁଗୀୟ ଯୁଗରେ ବାସ କରୁନାହୁଁ, ଆଜି ଯେକେହି ନିଜର ଧର୍ମ ଗଠନ କରି ଏହାକୁ ଅନୁସରଣ କରିପାରିବେ।

ନବନୀତ ଗୋପୀ କୋର୍ଟରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ଲୁଧିଆନା ପୋଲିସରେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦିଆଯାଉଛି, ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉ। କୋର୍ଟ ଏହା ମଧ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆବେଦନକାରୀ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଉଥିବା କୌଣସି ସଂସ୍ଥା କିମ୍ବା ବ୍ୟକ୍ତିର ନାମକରଣ କରିନାହାଁନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ କୌଣସି ଆଧାର ନାହିଁ|