କ୍ରିକେଟର ଭଗବାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ କିରନ ମୋରେ ମାରିଲେ ଗୋଇଠା,ଦେଖିକି ଆପଣ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ…

ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ହେଉଛନ୍ତି ଭାରତର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିକେଟର। ସେ କେବଳ ଲର୍ଡ ଅଫ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ମାନ୍ୟତା ହାସଲ କରିନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ତାଙ୍କୁ ଭାରତ ରତ୍ନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ମାଷ୍ଟର ବ୍ଲାଷ୍ଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ଯିଏ କି ଗଡ ଅଫ କ୍ରିକେଟ ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା, 16 ବର୍ଷ ବୟସରେ କ୍ରିକେଟରେ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ|ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ତାଙ୍କ ଖେଳ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ସହିତ ଲର୍ଡ ଅଫ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ମାନ୍ୟତା ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଆଜି ସେ ଅବସର ନେଇସାରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କ୍ରିକେଟ୍ ତଥା ବାହ୍ୟ ଜଗତରେ ତାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ, ଆପଣ କେବେ କଳ୍ପନା କରିପାରିବେ କି କେହି ଜଣେ ସଚିନଙ୍କୁ ଲାତ ମରି ପାରିବେ, ଯିଏ କୋଟି କୋଟି ହୃଦୟରେ ରାଜ କରନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ସହ କିଏ ଏଭଳି କରି ପାରିବ?କିନ୍ତୁ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ ଅଟେ| ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ କିରନ ମୋରେ ଲାତ ମାରିଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ କିରନ ମୋରେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ଲାତ ମାରିଥିଲେ-
ସଚିନଙ୍କୁ ଗଡ ଅଫ୍ କ୍ରିକେଟ୍ କୁହାଯାଏ। ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତି ଏବଂ ଅବସର ପରେ ବି ସେ ଦୁନିଆର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ କ୍ରିକେଟର ଭାବେ ବିବେଚିତ ହୁଅନ୍ତି|ସଚିନଙ୍କ ପାଇଁ ଲୋକ ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏପରି କ୍ରେଜ ଥିଲା ଯେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ସଚିନଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ପୂଜା କରାଯାଇଥିଲା। ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ସଚିନ୍ ନିଜ ପାଇଁ ଯେଉଁ ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି, ଅନ୍ୟ କୌଣସି କ୍ରିକେଟର ତାହା କରିପାରିବେ ନାହିଁ|ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଜିନିଷ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଯାହା ସମସ୍ତେ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ|

ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ କିରନ ମୋରେ ଲାତ ମାରିଥିଲେ। ଯଦିଓ ତୁମେ ଏହାକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରୁନାହଁ, କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟ୍ ର ଭଗବାନ ଭାବରେ ବିବେଚିତ ସଚିନ୍ ଙ୍କୁ ଜଣେ ଖେଳାଳି ପଡିଆ ଭିତରେ ଲାତ ମାରିଥିଲେ|ଆପଣ ଏହା ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି? କିନ୍ତୁ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ ଅଟେ|ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହା କି ସେ କୌଣସି ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ନଥିଲେ। ବରଂ ସେ ଭାରତର ଏକ ଖେଳାଳି ଥିଲେ।

ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି-
ହଁ, ସଚିନଙ୍କୁ କୌଣସି ବିପକ୍ଷ ଦଳର ଖେଳାଳି ନୁହେଁ ବରଂ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଲାତ ମାରିଥିଲେ।ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଘଟଣାଟି ହେଉଛି ଯେତେବେଳେ ସଚିନ ଭାରତ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ୱିକେଟ୍ କିପର କିରନ ମୋରେ ଥିଲେ। ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ କିରନ ମୋରେ ଲାତ ମାରିଥିଲେ। ଆଜିକାଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ସେହି ସମୟରେ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ ମହମ୍ମଦ ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ।

ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରି ଲାଗୁଛି ଯେପରି ପ୍ରତିପକ୍ଷ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବା ପରେ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ପରସ୍ପର ସହ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି।ଏହି ସମୟରେ ମୋରେ ସଚିନଙ୍କୁ ଲାତ ମାରିଥିଲେ। ତେବେ ଭିଡିଓ ଦେଖି ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ମୋରେ ସଚିନଙ୍କୁ ସେ ରାଗିକି ନୁହେଁ ବରଂ ପ୍ରେମ ସହିତ ଲାତ ମାରିଥିଲେ। ବୋଧହୁଏ ସଚିନ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ରୁ ମୋରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଆନନ୍ଦିତ ହୋଇଥିଲେ। ସଚିନଙ୍କ ଜୀବନ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଖାସ ବିଷୟ ହେଉଛି ସଚିନ୍ ନିଜେ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ –