ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧି ଥିବାରୁ ଓକିଲଙ୍କର କାଟିଲା 500 ଟଙ୍କା ଚାଲାନ, ତାପରେ ଓକିଲ ବାବୁ ଯାହା କରିଲେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିବା ଦରକାର…

ବର୍ତ୍ତମାନ ଯେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚାଲିଛି, ଗୋଟିଏ କଥା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି, ମାସ୍କ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ନିୟମ ପାଲଟିଛି, କିନ୍ତୁ ଅନେକ ବିବାଦ ଏବଂ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ କେତେବେଳେ ଆଇନ ସେମାନଙ୍କୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବାକୁ ହେବ କେତେବେଳେ ନାହିଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ଚାଲାନ କଟେ ସେତେବେଳେ ସାଧାରଣ ଲୋକ ଏହାକୁ ପୂରଣ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଓକିଲମାନେ ଏହା ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜ୍ଞାନ ଥିବାରୁ ସେମାନେ ଏଠାରେ ଯୁକ୍ତି କରିବାରୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ଗୀତା କଲୋନୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା|

ଏଠାରେ ସୌରଭ ଶର୍ମା ଗାଡି ଚଳାଉଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଗାଡି ଚଳାଉଥିବା ବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ମାସ୍କ ନ ପିନ୍ଧି ଥିବାରୁ 500 ଟଙ୍କା ଫାଇନ ଧରାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ଉପରେ ଓକିଲ ସୌରଭ ଶର୍ମା ତାଙ୍କୁ ଆଦେଶ ଦେଖାଇବାକୁ କହିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାହା ତାଙ୍କ ପାଖରେ ନଥିଲା।

ଏହା ପରେ ସେ କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏବଂ କେବଳ 500 ଟଙ୍କାର ଫାଇଲ ଫେରସ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି କରିନାହାଁନ୍ତି ବରଂ 10 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କରିଛନ୍ତି କାରଣ ସେ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଅନେକ ମାନସିକ କ୍ଷତି ସହିଛନ୍ତି। ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ କାରରେ ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜାଗାରେ ଥିଲେ ଏବଂ ଏଠାରେ ଆଉ କେହି ନଥିଲେ, ଅର୍ଥାତ୍ ଏହା ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ନୁହେଁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କିପରି ଚାଲାନ ମଗାଯାଇ ପାରିବ? ଏହି ଯୁକ୍ତି ସହିତ ସେ କୋର୍ଟରେ ଏକ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏହା ଉପରେ କ’ଣ କୁହାଯାଇଛି ଏବଂ କିଛି ପ୍ରମାଣ ଉପସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛି କି ନାହିଁ, ଏହା ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଜଣା ପଡ଼ିବ ଯେ ଅବଶିଷ୍ଟ ଏତେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଚାଲାନ ମାମଲାରେ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ|