୨୫୦୦ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହଉଛି ନକଲି କରୋନା ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ, ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭିଡିଓ ହେଲା ଭାଇରାଲ

ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ଏକ ଦୁଖଃଦ ବିଷୟ,ଜଣେ ଶିଶୁ ଜନ୍ମ ଠାରୁ ମୃତ୍ୟୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶର ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଦୁର୍ନୀତି ହେଉଛି। ଏହା ଏକ ସତ୍ୟ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କେବେ ନା କେବେ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ|ଲୋକ ମାନେ ଭାବନ୍ତି କିଛି ପଇସା ଦେଇକି ଯେକୌଣସି ସମସ୍ୟା ରୁ ବି ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବା ଏବଂ ଏଠାରେ ହିଁ ଏହି ଲୋକମାନେ ଭୁଲ୍ କରନ୍ତି|

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା, କରୋନା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ନୀତି ବନ୍ଦ ହୋଇନାହିଁ। ଦେଶରେ ଏପରି କିଛି କାମ ଅଛି ଯାହାକୁ କି ଆପଣ ସେତେବେଳେ କରିପାରିବେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହି ଭାଇରସରୁ ମୁକ୍ତ ଥିବେ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରମାଣ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କରୋନା ଭାଇରସ ର ନକାରାତ୍ମକ ରିପୋର୍ଟ ହେବାକୁ ପଡିବ। ଯାହା ଡାକ୍ତରଖାନା ରେ ଡାକ୍ତର ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମିଳେ ଏବଂ ଏଠାରୁ ହିଁ ଆରମ୍ଭ ହେଇଛି ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର|


ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମେରୁଟ ସହରରେ ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନା ଅଛି, ଯାହା କରୋନାର ନକଲି ନକାରାତ୍ମକ ରିପୋର୍ଟକୁ 2500 ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରୁଛି, ଯାହାର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି, ଏହି ଭିଡିଓରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି 2500 ଟଙ୍କାରେ କରୋନାଙ୍କ ନକାରାତ୍ମକ ରିପୋର୍ଟ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଯାହାର ଅବଧି ଏକ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ଥିବା|

ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହାକୁ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ନେଇପାରିବେ ଏବଂ ଏହାକୁ କାହାକୁ ଦେଖାଇ ପାରିବେ। ଯଦି ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଏ ଏବଂ ଯଦି ପୋଜେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଆସେ, ତେବେ ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ କ୍ୱାଣ୍ଟିନରେ 14 ଦିନ ପାଇଁ ରହିବାକୁ ପଡିପାରେ। ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଚାଳକ ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସିଲ୍ କରାଯାଇଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ମେରଟ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ରାଜକୁମାର ସାଇନି ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି, ଏହା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ଯେ ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ମେରଟ ର ଦୁଇଟି ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏକୁ ପ୍ୟାରେ ଲାଲ ଶର୍ମା ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନା ମଧ୍ୟ ଅନୁମୋଦନ କରିଛି। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ର କଥା ଯେ ଜଣେ ଡାକ୍ତର କିଛି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଲୋକ ଙ୍କ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଇ ଦେଉଛନ୍ତି|