ମୋ ଭାଉଜ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ମୁଁ ତାଙ୍କ ସହ ଯୋଗଦେବି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ମା ହୋଇପାରିବେ, ମୁଁ କ’ଣ କରିବି କୁହନ୍ତୁ, ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ କହିଲେ

ମୁଁ ଜଣେ ବିବାହିତ ପୁରୁଷ ବିବାହର 8 ବର୍ଷ ଏକ 7 ବର୍ଷର ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତୁ | ମୁଁ ପିଲା ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଏ | ମୋର ଦୂର ସମ୍ପର୍କର ବୋହୂ ସହିତ ମୋର ସମସ୍ୟା | ସେମାନଙ୍କର ବିବାହର 10 ବର୍ଷ ବିତିଗଲାଣି କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମା ହେବାର ଆନନ୍ଦ ହାସଲ କରିନାହାଁନ୍ତି | ଡାକ୍ତରୀ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। ବୋହୂ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବି ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ଜଣେ ମା ହେବାର ସୁଖ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ | ମୁଁ କ’ଣ କରିବି କିଛି ବୁଝିପାରୁନାହିଁ , ପରାମର୍ଶ ଦିଅ?

ଉତ୍ତର
ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ଖୁସି, ତେବେ ତୁମେ କାହିଁକି ବସି ନିଜ ବିବାହିତ ଜୀବନକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ? ତୁମ ବୋହୂର ମା ହେବା ପାଇଁ ତୁମ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରସ୍ତାବ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଲ୍ | ଏହା କରିବା ଆପଣ ଙ୍କ ର ଏକ ଖୁସି ର ପରିବାର ନଷ୍ଟ ହେଇଯିବ |

ଶାଶୁ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଆଇଭିଏଫ୍ ପରି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଚିକିତ୍ସା ବିକଳ୍ପ ଉପଲବ୍ଧ | ସେ ଏହି ସମାଧାନ ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି | ଏହା ସହିତ, ତୁମର ଖୁସି ଘରେ କ heat ଣସି ଉତ୍ତାପ ରହିବ ନାହିଁ ଏବଂ ତୁମେ ମଧ୍ୟ ଶାଶୁ ହେବାର ସୁଖ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବ | ଯଦିଓ ତୁମେ ଭୁଲିଯାଅ, ତୁମ ଭଉଣୀର ପ୍ରସ୍ତାବ ଗ୍ରହଣ କର ନାହିଁ | ଏହା କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବ ନାହିଁ, ବରଂ ଆପଣଙ୍କର ଦୂର ଭାଇ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହେବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗିବ ନାହିଁ |