ମାରିବାର ଠିକ ପୂର୍ବରୁ ଦିଶା 100ନମ୍ବରକୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ, ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଉପରେ ପୁଣି ଉଠିଲା ପ୍ରଶ୍ନ…

ସ୍ୱର୍ଗତ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଏକ୍ସ ମ୍ୟାନେଜର ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାର ଲିଙ୍କ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନାର କାରଣ ହୋଇଛି। ତେବେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି। ଏହି ସମୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବିଜେପି ବିଧାୟକ ନୀତୀଶ ରାଣେ ଗୁରୁବାର ଏହି ମାମଲାରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଏକ୍ସ ମ୍ୟାନେଜର ଦିଶା ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ 100 ନମ୍ବରକୁ ଡାଏଲ କରିଥିଲେ। ହଁ, ନୀତିଶ ରାଣେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଶା ପୋଲିସକୁ ଡାକି ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ କଣ କହିଲେ…

ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କାହିଁକି ବଦଳାଗଲା?

ନୀତୀଶ ରାଣେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଦିଶା ସାଲିଆନ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରି ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କଲେ, ତେବେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କ ମାମଲାର ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଅଧିକାରୀ କାହିଁକି ଦୁଇଥର ବଦଳିଲେ? ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ଜଟିଳତା ପୁରା ମାମଲାରେ ଦେଖାଯାଉଛି।

ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଉପରେ ଅନେକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି

ବିଜେପି ବିଧାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଜୁନ୍ 8 ରେ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଜୁନ୍ 11 ରେ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କାହିଁକି କରାଯାଇଥିଲା? ତାଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲ୍ ସବିଶେଷରେ ଶେଷ କଲ୍ 8 ଜୁନ୍ ରାତି 8:30 ରେ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ଫୋନ୍ ପ୍ରାୟ 4 ରୁ 5 ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଫ ରହିଲା, ଏହା ପରେ ଦିଶାଙ୍କ ଫୋନ୍ ଅନ୍ ହୋଇ 17 ଜୁନ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସକ୍ରିୟ ରହିଲା| ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଦିଶାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମଧ୍ୟ କେହି ଜଣେ ତାଙ୍କ ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ। ନିତେଶ ରାଣେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୁହେଁ, ଏହି ଘଟଣାର ତୀବ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯିବା ଉଚିତ।

ବିଜେପି ବିଧାୟକ କହିଛନ୍ତି ଦିଶାଙ୍କ ସହ ପାର୍ଟିରେ

ନୀତିଶ ରାଣେଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଦିଶାଙ୍କ ସହିତ ପାର୍ଟିରେ କିଛି ଭୁଲ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହି ପାର୍ଟି ଛାଡ଼ିବା ପରେ ସେ 100 ନମ୍ବରକୁ ଡାଏଲ କରି ପୋଲିସଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରି ନଥିଲା। ଦିଶା ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିବାବେଳେ ପୋଲିସର ସୂଚନା ରହିବା ଉଚିତ୍।

ନୀତେଶ ରାଣେ କହିଛନ୍ତି, ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ଭୂମିକା ସନ୍ଦେହଜନକ

ନୀତେଶ ରାଣେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି। ମୁଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନେତୃତ୍ୱ ଦେଉଛି, ସିବିଆଇ ଏହା ଉପରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବା ଉଚିତ୍| ମୁଁ ସିବିଆଇ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି।

ବାସ୍ତବରେ ନୀତୀଶ ରାଣେ ବୁଧବାର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଏହି ବିଷୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଚିଠିରେ ସେ ଦିଶା ସାଲିଆନଙ୍କ ଲି ଇନ -ପାର୍ଟନର ରୋହନ ରାୟଙ୍କଠାରୁ ସୁରକ୍ଷା ମାଗିଛନ୍ତି। ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ରୋହନ ରୟଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଅନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେ ମୁମ୍ବାଇ ଫେରିବା ପରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିବେ।

8 ଜୁନ୍ ରେ 14 ତମ ମହଲାରୁ ଖସିଯିବା ପରେ ଦିଶାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା| ଏହି ସମୟରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଘରୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ପରେ 14 ଜୁନ୍ ରେ ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ଜଣାଶୁଣା ଯେ ସିବିଆଇ, ଏନସିବି ଏବଂ ଇଡି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଆଙ୍ଗଲ୍ ଆସିବା ପରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଏନସିବି ଗିରଫ କରିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସିବିଆଇ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସହ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଡକାଇଛି।