ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଦେଲେ ସଙ୍କେତ, ୧୦ ବର୍ଷ ହେବ ଭାରତୀୟ ଦଳରୁ ବାହାରେ ଥିବା ଖେଳାଳି, ଟେଷ୍ଟ ଦଳକୁ ଫେରି ପାରନ୍ତି

ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି 2019-20 ର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ ବଙ୍ଗଳା ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା | ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ଦଳ ରଣଜୀ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୋଇଛି। ଇତିହାସରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ଯେତେବେଳେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ଦଳ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛି। ଦଳର ଏହି ମହାନ ବିଜୟରେ କ୍ୟାପଟେନ ଜୟଦେବ ଉନାଦକାଟ ଏକ ଚମତ୍କାର ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ସମସ୍ତ ସିଜିନ ରେ ଜୟଦେବ 67 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ

ଏହି ସିଜିନ ରେ ଜୟଦେବ ଉନାଦକତ୍ ଏକ ଭଲ ବୋଲିଂ ନମୁନା ଉପସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି I ମୋଟ 67 ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିର ଯେକୌଣସି ଗୋଟିଏ ସିଜନରେ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ଅଟେ। ଏହି ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଅନେକ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞ ତାଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି।

ସୁନୀଲ ଯୋଶୀ ଜୟଦେବ ଉନାଦକତଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି

ଭାରତୀୟ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ସୁନୀଲ ଯୋଶୀ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ସୌରାଷ୍ଟ୍ର ଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ! ଏହି ଶୀଜନ ରେ ଜୟଦେବ ଉନାଦକାଟଙ୍କ ସୁପର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଏବଂ 67 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାର ଏକ ବଡ଼ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଶାନ୍ତ ପ୍ରଭାବ ଏବଂ ଦଳକୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ରେ ପରିଚାଳନା କରିବାର ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

10 ବର୍ଷ ପରେ ଟେଷ୍ଟ ଦଳକୁ ଫେରିପାରିବେ |
ସୁନୀଲ ଯୋଶୀଙ୍କ ଏହି ଟ୍ୱିଟ ପରେ ଜୟଦେବ ଉନାଦକତ 10 ବର୍ଷ ପରେ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳକୁ ଫେରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ସଙ୍କେତ ରହିଛି। ଏହି ବୋଲର 2010 ମସିହାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପାଇଁ ମାତ୍ର 1 ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ କୌଣସି ୱିକେଟ୍ ପାଇପାରିନଥିଲେ। ତେବେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭଲ ଗୀତରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ 10 ବର୍ଷ ପରେ ତାଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ଭାରତର ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଭାରତ ପାଇଁ ଶେଷ ଟି – 20 ମ୍ୟାଚ୍ 2018 ରେ ଖେଳିଥିଲେ |

ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଜିତିବା ପରେ ଜୟଦେବ ଉନାଦକତ୍ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଫେରିବା ବିଷୟରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି , ଯେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ମୋର ଭୋକ ମଧ୍ୟ ସମାନ। ଏହି ନିରାଶା ବର୍ତ୍ତମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ଏହା ମୋତେ ସମଗ୍ର ଅଧିବେଶନରେ ଉତ୍ସାହିତ କରୁଛି | ସତ କହିବାକୁ ଗଲେ, season ତୁରେ ଚମତ୍କାର ଖେଳିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଶାରୀରିକ ରୂପେ ପରୀକ୍ଷ ରେ ପାସ ହେବାକୁ ପଡିଥାଏ I ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚରେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଭାବରେ ଏତେ ଲମ୍ବା ମନ୍ତ୍ର ପକାଇବା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇଛି। “