ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ପରି ଧୋନି ମଧ୍ୟ ଯାଇସାରିଛନ୍ତି ଲଦାଖ, ସେନା ସହ ଏପରି କାମ କରିଥିଲେ ଧୋନି …

ଭାରତର ଅନ୍ୟତମ ଲୋକପ୍ରିୟ କ୍ରିକେଟର, ଯିଏକି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ପରିଚିତ, ଆମେ କ୍ରିକେଟ୍ ସହିତ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ, ଧୋନି ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ସେନାର ଏକ ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି।

ସେ ଗତ ବର୍ଷ କାଶ୍ମୀରରେ ସେନା ସହିତ ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ କର୍ଣ୍ଣେଲ ଧୋନି ତାଲିମ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ଲଦାଖରେ ପତାକା ଉତ୍ତଳନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଧୋନି ଆର୍ମି ୟୁନିଫର୍ମରେ ସେନା ଜିପ ରୁ ଓଲ୍ହାଇ ଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଘେରି ଯାଇଥିଲେ।

ଧୋନି ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉତ୍ତଳନ ପରେ ସିଆଚେନ୍ ଗ୍ଲାସିଅର୍ ଯାଇଥିଲେ, ସୂଚନାନୁସାରେ, ଧୋନି ନିଜେ ସିଆଚେନ୍ ସୀମାର କଠିନ ପରିସ୍ଥିତି ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ।

ପତାକା ଉତ୍ତଳନ ପୂର୍ବରୁ ଧୋନି ଅଗଷ୍ଟ 14 ରେ ଆର୍ମି ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯାଇଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟରେ ଧରି ସୈନିକମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ, ଧୋନି ଗତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇ 31 ରେ ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରରେ ତାଲିମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏବଂ ଏହା ଅଗଷ୍ଟ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା|

ଯେପରି ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଧୋନି ମାଟି ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି, କେବଳ ତାଙ୍କ ଶବ୍ଦ ନୁହେଁ ବରଂ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଜୀବନଶ ଶୈଳୀ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଏ ଯେ ତାଙ୍କ ପରି କେହି ନାହାଁନ୍ତି|