ନର୍ସଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବିନା ପ୍ୟାଣ୍ଟରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି ତବଲିଙ୍ଗ ଜମାତି, କେବେ ମାଗୁଛନ୍ତି ବିଡି ସିଗାରେଟ ତ କେବେ କରୁଛନ୍ତି ଖରାପ ଇସାରା …

ଦକ୍ଷିଣ ଦିଲ୍ଲୀର ତବଲିଗି ମାର୍କାଜ ଅନେକ ତବଲିଗି ଜମାଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁମାନେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ, ୟୁପିର ଗାଜିଆବାଦ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା ୱାର୍ଡରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ସମ୍ପ୍ରତି ଘଟଣା କ୍ରମରେ, ସିଏମଓ ଗାଜିଆବାଦ କୋଟୱାଲୀ ଘଣ୍ଟାଗରରେ ଏହି ଜମା ହୋଇଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରିଛି। ଏହି ଅନୁଯାୟୀ, ପୃଥକ ଭାବରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଟାବଲିଗୀ ରଙ୍ଗ ନ ପିନ୍ଧି ଜମାଟି ୱାର୍ଡରେ ଥିବା ନର୍ସମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବୁଲୁଛି। ଏହା ସହିତ ସେମାନେ ନର୍ସମାନଙ୍କୁ ଅଶୁଭ ଏବଂ ଅଶ୍ଳୀଳ ଇଙ୍ଗିତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଯେତେବେଳେ ଏହି ଲୋକମାନେ ସେଠାରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କଠାରୁ ବିଡି ଏବଂ ସିଗାରେଟ୍ ମାଗିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ଏହାର ପରିମାଣ ପହଞ୍ଚିଥିଲା | ଏକ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଯେ ଏହି ଲୋକମାନେ ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା ୱାର୍ଡରେ ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ ଅଶ୍ଳୀଳ ଗୀତ ଶୁଣୁଛନ୍ତି।


ଗୁରୁବାର ଦିନ ଗାଜିଆବାଦର ଏମଏମଜି ଜିଲ୍ଲା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଘଟିଥିବା ଘଟଣାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାର ସିଏମ୍ଏସ୍ ଡକ୍ଟର ରବିନ୍ଦ୍ର ସିଂ ରାଣା ମଧ୍ୟ ନାଗ କୋଟୱାଲ ବିଷ୍ଣୁ କୌଶିକ ଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏହି ଚିଠିରେ, ଏକତ୍ରିତ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କରିବାବେଳେ ସେମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହି ଲୋକମାନେ କିପରି ଡାକ୍ତରଖାନାର ନର୍ସମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପେଣ୍ଟ ବଦଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି? ଅନେକ ଥର ଏହି ଲୋକମାନେ ରଙ୍ଗ ନ ପିନ୍ଧି ଏପରି ୱାର୍ଡରେ ବୁଲନ୍ତି | ଏହି କାରଣରୁ, ସେମାନଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ |


ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଜମା ହୋଇଥିବା 6 ଟି ଉପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଭାଗ (354, 294, 509, 269, 272 ଏବଂ 271) ଅଧୀନରେ ଗାଜିଆବାଦ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଘଣ୍ଟାଗର କୋଟୱାଲୀରେ ମଧ୍ୟ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ଏସଏସପି ଗାଜିଆବାଦ କାଲାନିଧି ନାଇଥାନି ମଧ୍ୟ ତୁରନ୍ତ ମାମଲା ଦାୟର କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥି ସହ ଏସପି ସିଟି ମନୀଷ ମିଶ୍ର ଏବଂ ଏଡିଏମ ସିଟି ଶୈଳେନ୍ଦ୍ର ସିଂଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଅଜୟ ଶଙ୍କର ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍। ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ବିକାଶ ପରେ, ସଦ୍ୟତମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏମଏମଜି ହସ୍ପିଟାଲର ବିଚ୍ଛିନ୍ନତା ୱାର୍ଡରୁ ନିଯୁକ୍ତ ଏହି 6 ଟି ଜମା ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜକୁମାର ଗୋୟଲ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିରେ ବନ୍ଦୀକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଏହି ପୁରା ଘଟଣା ନିଜେ ଲଜ୍ଜାଜନକ ଅଟେ |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର ଦିନ ପୋଲିସ-ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଛେପ ପକାଇବା ମାମଲା ଏହି ଜମାକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଏହା ଏକ ସମୟର ବିଷୟ ଯେତେବେଳେ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନର ମାର୍କାଜ ବିଲଡିଂରୁ ଦୁଇ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଜାମାତୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଉଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଏହି ଜମାଗୁଡ଼ିକର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଏଲ ଏନ ଜି ପି ଡାକ୍ତରଖାନା ମଧ୍ୟ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିଛି | ଯେତେବେଳେ ଏହି ଲୋକମାନେ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ସହଯୋଗ କରୁନଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପୋଲିସ ନିୟୋଜିତ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା।