ପଡୋଶୀ ଦେଶ ଚୀନ୍‌ର ଏହି ଘୃଣ୍ୟ ସତ୍ୟ ବିଷୟରେ ଜାଣି ଆପଣ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ, ଥରେ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖନ୍ତୁ

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ବିଷୟରେ କିଛି କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ଆପଣ ବୋଧହୁଏ ପୂର୍ବରୁ ଶୁଣି ନଥାନ୍ତେ | ଯେହେତୁ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ ଚୀନ୍ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ଜନବହୁଳ ଦେଶ। କ୍ଷେତ୍ର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱର ଚତୁର୍ଥ ବୃହତ୍ତମ ଦେଶ | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଦୁନିଆର ସମସ୍ତ ଘୁଷୁରିର ଅଧା ଚାଇନାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ କିମ୍ବା ଚାଇନାରେ ଇଂରାଜୀ ବକ୍ତାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଆମେରିକାର ତୁଳନାରେ ଅଧିକ।

ଏଥି ସହିତ, ଆପଣ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିବା ଉଚିତ ଯେ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ହେବା ବ୍ୟତୀତ ଚୀନ୍ ଭାରତର ଏକ ବଡ ଆର୍ଥିକ ବୁଝାମଣା ରେ ଭାଗିଦାରୀ I କିନ୍ତୁ ଆସନ୍ତୁ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିବା ଯେ ଏହା ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନର ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁ ଅଟେ। ପାକିସ୍ତାନ ସହ ବନ୍ଧୁତା ହେତୁ ଚୀନ୍ ମଧ୍ୟ ପରିହାସ ହୋଇଛି। ଯଦି ତୁମର ମନେ ଅଛି, ଆମ ଦେଶରେ ଚାଇନା ତିଆରି ସାମଗ୍ରୀ ଗ୍ରହଣକୁ ଲୋକମାନେ ବିରୋଧ କରୁଥିଲେ | ଏଥିପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳିନଥିଲା।

ବାସ୍ତବରେ ଏହା ପଛର କାରଣ ଥିଲା ଯେ କେନ୍ଦ୍ରର ସହମତି ବିନା କୌଣସି ଦେଶକୁ ବାଣିଜ୍ୟ କରାଯାଇ ନାହିଁ I ତେଣୁ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ଦେଶକୁ ବିରୋଧ କରିବା ଆମ ପାଇଁ ଆଇନଗତ I କିନ୍ତୁ ଏହି ବିରୋଧଗୁଡିକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଶସ୍ତା ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ତିଆରି କରିବା ବ୍ୟତୀତ, 135 କୋଟି ଜନସଂଖ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଚୀନ୍ ଏହାର ଦ୍ରୁତ ଉତ୍ପାଦନ ଶକ୍ତି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା |

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହାର ଟେରାକୋଟା ସେନା, ଆକର୍ଷଣୀୟ ଉଦ୍ଭାବନ, ଚା, ଗ୍ରେଟ୍ ୱାଲ୍ ଅଫ୍ ଚାଇନା ଏବଂ ୱାନ୍ ଚାଇଲ୍ଡ ନୀତି ସହିତ ଏହା ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ବୃହତ୍ତମ ବଜାର ହେବା ସହିତ ନିଜର ପରିଚୟ ବଜାୟ ରଖିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯଦି ଆମେ ବଜାରକୁ ଯାଉଥିବା ଉତ୍ପାଦଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ତେବେ ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଚାଇନା ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସେକ୍ସ ଖେଳନା ଉତ୍ପାଦନକାରୀ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା, ଆମେ କାହିଁକି ଏହି ଦେଶ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ସାମଗ୍ରୀକୁ ବିରୋଧ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ, ବାସ୍ତବରେ ଏହା ପଛରେ ଏକ ବଡ଼ କାରଣ ଅଛି I ଏହା ଜାଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ |

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ