ରିୟାଙ୍କର ଜେଲରେ ଗୋଟେ ଗୋଟେ ଦିନ କାଟିବା ହେଉଛି ବହୁତ କଷ୍ଟ, ବେଡ଼-ଟକିଆ ଫାଖରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପଙ୍ଖା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିଛି ବି ମିଳିନାହିଁ ….

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଆଜିକାଲି ମୁମ୍ବାଇର ଜେଲର ହାୱା ଖାଉଛନ୍ତି। ଡ୍ରଗ୍ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ଏନସିବି ଗିରଫ କରିଥିଲା। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ 22 ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ଅଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କୁ ଏନସିବି କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ 14 ଦିନ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜେଲ ମାନୁଆଲ ଅନୁଯାୟୀ, କୌଣସି କଏଦୀଙ୍କୁ ରାତିରେ ଜେଲରେ ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇନଥାଏ, ତେଣୁ ରିୟାଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଏନସିବି ଲକଅପ୍‌ରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ, ପରଦିନ ଅର୍ଥାତ୍ ବୁଧବାର ଦିନ ତାଙ୍କୁ ଜେଲକୁ ପଠାଗଲା|

ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ

ଆଜି ଜେଲରେ ରିୟାଙ୍କର ଚତୁର୍ଥ ଦିନ| ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ତାଙ୍କୁ ଏକ ଅଲଗା କୋଠରୀରେ ରଖାଯାଇଛି| ଶିନା ବୋରା ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଇନ୍ଦ୍ରାଣୀ ମୁଖାର୍ଜୀ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା କୋଠରୀରେ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ଏହା କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଯେଉଁ କୋଠରୀରେ ରିୟା ଦିନରାତି ବିତାଉଛନ୍ତି ସେହି କୋଠରୀରେ ଶୋଇବା ପାଇଁ ଶଯ୍ୟା ନାହିଁ କିମ୍ବା ଫ୍ୟାନ ନାହିଁ| ରିୟାଙ୍କୁ ଭୂମି ଉପରେ ଶୋଇବାକୁ ପଡୁଛି| ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ରଖିବା ପାଇଁ ତକିଆ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ| ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଯଦି ସେ କୋର୍ଟଙ୍କଠାରୁ ଅନୁମତି ପାଆନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଟେବୁଲ୍ ଫ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇପାରିବ|

ଖାଇବା ପିଇବା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ରିୟାଙ୍କୁ ସକାଳେ ଜଳଖିଆରେ ଚା ପୋହା ଦିଆଯାଇଛି|ଏଥି ସହିତ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଏବଂ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନରେ ତାଙ୍କୁ ଜେଲର ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଉଛି| ଏଥିରେ ମସୁର ଡାଲି,ଭାତ,ରୁଟି ଏବଂ ଆଳୁ ପନିପରିବା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ|

ସେଲ ବାହାରେ ଅଛି କଡା ସୁରକ୍ଷା

ରିୟାଙ୍କ ସେଲର ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ଯତ୍ନ ନିଆଯାଉଛି। ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ବିପଦରେ ପଡିପାରେ। ତେଣୁ ତିନି ଜଣ ସିଫ୍ଟରେ ତାଙ୍କ ରାକ୍ଷୀ ବାହାରେ ଦୁଇଜଣ ରାକ୍ଷୀ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି|ରିୟା ମଧ୍ୟ ମଙ୍ଗଳବାର ଜାମିନ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିନଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ କୋର୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତା କେ.କେ ସିଂ ରିୟାଙ୍କ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଧୀର ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ରିୟା କେବଳ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ପ୍ରବର୍ତ୍ତାଇଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି।