ସାବଧାନ! ଏହି ଅଭ୍ୟାସ କାରଣରୁ ବରବାଦ ହୋଇପାରେ ଆପଣଙ୍କ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ !

ଯେକୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ପରି, ବିବାହ ସମ୍ପର୍କ କୁ ପୁରା କରିବା ମଧ୍ୟ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର | ଆପଣ ଙ୍କ ର ଏପରି କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ ଯାହା କି ଆପଣ ଙ୍କ ର ବୈବାହିକ ଜୀବନ କୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ I କିଛି ଲୋକ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଇମେଲ ଯାଞ୍ଚ କରିବା, କିଛି କହିବା କିମ୍ବା କିଛି କରିବା ସ୍ୱାଭାବିକ, ଯେତେବେଳେ କି ସେମାନଙ୍କ ସାଥୀ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଖରାପ କରିପାରେ | ଏଠାରେ କିଛି ସାଧାରଣ ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ବିବାହରେ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ |

1. ଅବଶ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ବାଧା ଦେବା ଠିକ୍, କିନ୍ତୁ କୌଣସି ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ବିନା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ କରିବା ସମ୍ପର୍କକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ | ତାଙ୍କର ଅଭାବ ସବୁବେଳେ ବାହାରକୁ ଆସିବାକୁ କେହି ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ | ପରବର୍ତ୍ତୀ ଥର ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ତୁମର ସାଥୀକୁ ବାଧା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିବ, ତୁମେ ନିଜକୁ ବନ୍ଦ କରିବ | ଯଦି ଆପଣ କହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ କିଛି ଦିନ ପରେ, ଦୟାକରି ସେହି ବିଷୟକୁ ସଂଶୋଧନ କରନ୍ତୁ |

2. ବିବାହରେ, କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ଅନ୍ୟଠାରୁ ବଡ଼ ନୁହେଁ | ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମୂଲ୍ୟ ଦେବା ଏବଂ ସାଥୀଙ୍କ ପରିବାରକୁ ହାଲୁକା ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଭୁଲ ଅଟେ | ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ଉଭୟ ପରିବାରକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଏବଂ ସମୟ ଦିଅ |

3. ଆପଣଙ୍କ କାମ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀକୁ ଆରାମ ଦେବା ଉଭୟ ସାଥୀ ପାଇଁ ଭଲ ନୁହେଁ | ଆପଣମାନେ କେବଳ ସୁଖର ଅଂଶୀଦାର ନୁହଁନ୍ତି, ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ସବୁକିଛିରେ ସମାନ ଅଂଶୀଦାର ହୁଅନ୍ତି |

4. ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତି କିମ୍ବା ସବୁକିଛି ଅପସାରଣ କରନ୍ତି I ତେବେ ଏହା କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ନଷ୍ଟ କରିବ ନାହିଁ ବରଂ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ନୁହେଁ | ସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ଠିକ୍ I କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜିନିଷକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତି ତେବେ ସମସ୍ୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ |

5. ଏକ ଦଳ ଭଳି, ବିବାହରେ ଏହା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯେ ସବୁକିଛି ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ବାଣ୍ଟନ୍ତୁ | ଟଙ୍କା ସହିତ ମଧ୍ୟ ଏହା ହେଉଛି | ଆପଣ କେବଳ ନିଜ ପାଇଁ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି ନାହିଁ | ବେକାର ଜିନିଷରେ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ, ଏହା ଆପଣଙ୍କ ବିବାହରେ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ |