ସବୁ କିଛି ଠିକ ହେବା ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଭାରତର ଏହି ଆକ୍ସନ ଯୋଗୁଁ ଉଡ଼ିଗଲା ଚୀନର ନିଦ, ଭାରତକୁ ଦେଲା ଚେତାବନୀ..

ଆଜି କାଲି ଆପଣ ଦେଖୁ ଥିବେ ସୀମା ରେ ଚୀନ୍ ବହୁତ ଶାନ୍ତ ଦେଖା ଯାଉଛି ଏବଂ ଏହା ପଛରେ ଏକ କାରଣ ଅଛି| ଭାରତ ଯେପରି ଚୀନ୍ ଉପରେ ଶକ୍ତି ସହିତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛି, ତା’ପରେ ପରେ ଚୀନ ପାଖରେ କିଛି କରିବା ପାଇଁ କୌଣସି ଉପାୟ ନଥିଲା|ଉପରେ, ଆମେରିକା ଏବଂ ଜାପାନ ଭଳି ଦେଶରୁ ମଧ୍ୟ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିଲା, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତା ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଚୀନ୍ ମଧ୍ୟ ଲଦାଖ ସୀମାରୁ ଓହରି ଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଯାହା କରିଛି ତାହାକୁ ଚୀନ ସହ୍ୟ କରି ପାରୁନି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚୀନ୍ ତାର ସରକାରୀ ମୁଖପାତ୍ର ଅର୍ଥାତ ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଟାଇମ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହାକୁ ବାହାର କରୁଛି। ଚୀନ୍ ପକ୍ଷରୁ ଏହା ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ସୀମା ଅଞ୍ଚଳରେ T40 ଟ୍ୟାଙ୍କ ଏବଂ ଆପାଚେ ଭଳି ଅନେକ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଉପକରଣ ନିୟୋଜିତ କରିଛି ଏବଂ ଏହା ସହ ଯୁଦ୍ଧ ପାଇଁ ଅଭ୍ୟାସ ମଧ୍ୟ କରୁଛି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଉତ୍ତେଜନା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଗ୍ଲୋବାଲ ଟାଇମ୍ସ କହିଛି ଯେ ଏହାର ଜବାବରେ ଆମେ ତିବ୍ଦତର ଉଚ୍ଚ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆମର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଉପକରଣ ମଧ୍ୟ ନିୟୋଜିତ କରିଛୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ନାମରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଚୀନ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶାନ୍ତ ହୋଇ ବସିନାହିଁ।ଏବଂ ସେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ତା ରଙ୍ଗ ଦେଖେଇ ପରେ|

ଚୀନ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଭାରତ ର କ୍ଷତି କରିପାରେ ତେଣୁ ଏହା ଜରୁରୀ ଯେ ଭାରତ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗରେ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ଉଚିତ୍| ଯଦି ଏହା ନହୁଏ, ତେବେ ଏହା ସୀମା ରେ ବିପଦରେ ରହିବ ଏବଂ ଦେଶ ର କ୍ଷତି ର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ରହିବ|