ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପି ଦିୟନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ, ୧୦ ଦିନରେ କମି ଯିବ ୨ କିଲୋ ଚର୍ବି, ଥରେ ନିଶ୍ଚୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ …

ଆଜିକାଲି ପ୍ରତ୍ୟେକ 3 ଜଣ ଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରୁ ଜଣଙ୍କୁ ମେଦବହୁଳତା ସମସ୍ୟା ରହିଛି। ଏହି ମେଦବହୁଳତା ଯୋଗୁଁ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାକୁ ଖରାପ ହୁଏନି ବରଂ ଅନେକ ପ୍ରକାର ରୋଗ ହେବାର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ| ଏକ ଅଧ୍ୟୟନ ଅନୁଯାୟୀ, ମୋଟାପଣରେ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ, ମଧୁମେହ ଏବଂ ହୃଦରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ଥାଏ| ବିଶେଷକରି ପେଟର ଚର୍ବି ହ୍ରାସ କରିବାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ | ମେଦବହୁଳତା ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଅନେକ ଉପାୟ କୁ ଆପଣେଇଥାନ୍ତି| ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକ ଉପାୟ ସହଜ ଥାଏ କିନ୍ତୁ ଆଉ କେତେକ ବହୁତ କଷ୍ଟ| ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଭଳି ଏକ ଉପାୟ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଘରେ ବସି ଅତି ସହଜରେ ମେଦବହୁଳତା ହ୍ରାସ କରିପାରିବେ|

ଲବଙ୍ଗ ଦ୍ୱାରା କମିବ ମୋଟାପା

ପ୍ରାୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଭାରତୀୟ ଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରେ ଲବଙ୍ଗ ଅତି ସହଜରେ ମିଳିଯାଏ|ଏସୀୟ ରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହଉଥିବା ଖାଦ୍ୟ ରେ ଲବଙ୍ଗ ସାଧାରଣତ ଭାବେ ଅଧିକ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ| ଏହି ସୁଗନ୍ଧିତ ମସଲା କେବଳ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦକୁ ବଢେଇବ ନାହିଁ, ବରଂ ଆପଣଙ୍କ ଓଜନ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ| ବହୁତ କମ୍ ଲୋକ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଲବଙ୍ଗକୁ ଏକ ଉପାୟରେ ଖାଇଲେ, ଏହା ଆପଣ ମୋଟାପା କମାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ|

ଏଭଳି କରିବ କାମ –
ଲବଣ ଭିତରେ ପ୍ରୋଟିନ୍, ଆଇରନ୍, କାର୍ବୋହାଇଡ୍ରେଟ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ୍, ଫସଫରସ୍, ପୋଟାସିୟମ୍, ସୋଡିୟମ୍ ଏବଂ ହାଇଡ୍ରୋକ୍ଲୋରିକ୍ ​​ଏସିଡ୍ ପ୍ରଚୁର ଭାବେ ରହିଛି| ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହାର ଆଣ୍ଟିକୋଲେଷ୍ଟେରିକ୍ ଏବଂ ଆଣ୍ଟି-ଲିପିଡ୍ ଗୁଣ ମଧ୍ୟ ଅଛି| ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରର ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ ବୃଦ୍ଧିରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |ସୂଚନା ପାଇଁ କହି ଦଉଛୁ ଯେ, ଯେତେବେଳେ ଶରୀର ରେ ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ ବଡିବାକୁ ଲାଗେ, ମୋଟାପଣ କମିବାକୁ ଲାଗେ|

ଏହି ରୋଗ ର ନିବାରଣ ମଧ୍ୟ କରେ ଲବଙ୍ଗ-
ମେଦବହୁଳତା ହ୍ରାସ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ଲବଙ୍ଗ ଶରୀରର ଅନେକ ରୋଗକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିଥାଏ |ଏଥିରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଶରୀରର ଅକ୍ସିଡେଟିଭ୍ ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ| ଯେତେବେଳେ ଅକ୍ସିଡେଟିଭ୍ ଚାପ କମେ,କ୍ରନିକ୍ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହେବାକୁ ଲାଗେ|ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଲବଙ୍ଗ ରକ୍ତ ଶର୍କରାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ|

କିପରି ହ୍ରାସ ହୁଏ ମେଦବହୁଳତା(ଡ୍ରିଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପ୍ରଣାଳୀ)-

ଗୋଲମରିଚ, ଡାଲଚିନି ଏବଂ ଜିରା ପରି ଅନ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ମସଲା ସହିତ ଲବଙ୍ଗ ଖାଇଲେ ଶରୀର ରେ ମେଟାବୋଲିକ୍ ହାରକୁ ଶୀଘ୍ର ବଢ଼ାଇ ଦେଇଥାଏ | ଏହା ସହିତ,ମେଦବହୁଳତା ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ହ୍ରାସ ହେବାକୁ ଲାଗେ |ତେଣୁ, ଶରୀର ଚର୍ବି ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଆମେ ଏହି ଉପାଦାନଗୁଡିକ ବ୍ୟବହାର କରିବା|

ସାମଗ୍ରୀ: 50 ଗ୍ରାମ ଲବଙ୍ଗ, 50 ଗ୍ରାମ ଡାଲଚିନି, 50 ଗ୍ରାମ ଜିରା
ପ୍ରଣାଳୀ: ଏହି ପାନୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଉପାଦାନକୁ ଏକ ପ୍ୟାନରେ ପକାଇ ଭାଜନ୍ତୁ|ଏହାର ବାସ୍ନା ନ ବାହାରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଭାଜନ୍ତୁ| ଏହା ପରେ, ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକ ମିଶ୍ରଣରେ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରି ଏକ ଭଲ ପାଉଡର ତିଆରି କରନ୍ତୁ| ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାକୁ ଏକ ଏୟାର ଟାଇଟ୍ ବାକ୍ସରେ ରଖନ୍ତୁ|

ସେବନର ଵିଧି-
ଗ୍ୟାସ ରେ ପାଣି ଗରମ କରନ୍ତୁ|ଏଥିରେ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ମିଶ୍ରଣରୁ ଏକ ଚାମଚ ପକାନ୍ତୁ|ଯେତେବେଳେ ପାଣି ଫୁଟିବା ଆରମ୍ଭ କରିବ ସେତେବେଳେ ଗ୍ୟାସ ବନ୍ଦ କରି ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ|ଏବେ ସେଥିରେ ଏକ ଚାମଚ ମହୁ ମିଶାନ୍ତୁ| ବର୍ତ୍ତମାନ ଚର୍ବି କମେଇବା ଡ୍ରିଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ| ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଅନ୍ତୁ|

ଟିପନ୍ତୁ: ଯଦି ଆପଣ ଙ୍କୁ ମସଲା ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଲର୍ଜିକ ସମସ୍ୟା ରହିଛି, ତେବେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ ନିଶ୍ଚୟ କରିବେ|ଲବଙ୍ଗରେ ଥିବା ଇଉଜେନଲ୍ କିଛି ଲୋକଙ୍କଠାରେ ଆଲର୍ଜି ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ |

ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ କେବଳ ଏହା ଦ୍ୱାରା ମେଦବହୁଳତା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହ୍ରାସ ପାଇବ ନାହିଁ|ଏହା ସହିତ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଏବଂ ନିୟମିତ ବ୍ୟାୟାମ ଭଳି ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ|