ଏହି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସଜା ହୁଏ ମେହଫିଲ, ମହିଳା କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ମାରନ୍ତି ମଦର ପ୍ୟାକ

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସିଏମ୍ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଗୁଟ୍କା, ବିଡି ସିଗାରେଟ୍ ଏବଂ ତା’ପରେ ମଦ୍ୟପାନ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷେଧାଦେଶ ରହିଛି। ଯଦି ଏହା ମିଳେ ତେବେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଡାକସିନ୍ୱାଲ୍ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଭିଟ୍ରାନ୍ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ପରୀକ୍ଷା ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅଫିସ୍ ଭିତରେ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଛନ୍ତି |

ଏଭଳି ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ କାସ୍କୋଙ୍କର ଚତୁର୍ଥ ମହିଳା କର୍ମୀ ବକେଡା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଆକ୍ସିନ୍ ମହିଳା ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ନିଲମ୍ବନ କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଭାଗୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି।

ଭିଡିଓ ପିଇବା ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା
କାନପୁର ସାଉଥରେ ଡାକସିନାଚାଲ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିତରଣ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ପରୀକ୍ଷା ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅଛି | ଏଠାରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଚତୁର୍ଥ ମହିଳା କର୍ମୀ ରଜିଆ ଖାନ ଅଫିସରେ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ବସି ମଦ୍ୟପାନ କରନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଡାକିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଛାଡ଼ିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି। କେହି ଜଣେ ମଦ ପାର୍ଟିର ଏକ ଭିଡିଓ ତିଆରି କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହାକୁ ଭାଇରାଲ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଅଧିକାରୀ ଉଠି ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଥିଲେ।

ଅଫିସ୍ ପ୍ରତିଦିନ ମଦ୍ୟପାନ କରେ |
ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ ଆମକୁ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରଜିଆ ଖାନ ଜଣେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟବାଦୀ ମହିଳା। ଯେତେବେଳେ ସେ ଅଫିସକୁ ଆସନ୍ତି ସେ ସର୍ବଦା ମଦ୍ୟପାନ କରନ୍ତି | ସେ ଘରୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ଏକ ମଦ ବୋତଲ ଆଣିଥାଏ | ଏହା ପରେ, ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ବସି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମଦ୍ୟପାନ କରନ୍ତି | ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ।

ମହିଳା ଜଣକ କହିଲା – ହଁ, ମୁଁ ମଦ୍ୟପାନ କରେ |
ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପୁରା ଏପିସୋଡରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରାଯାଇଥିଲା, ସେ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ ଯେ ସେ ଜଣେ ମଦ୍ୟପ, କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖେଳୁଥିବା ଭିଡିଓ ବହୁତ ପୁରୁଣା | ରଜିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ମୋର ହବି ଏବଂ ମୁଁ ଅଫିସ୍ ଭିତରେ କେବେବି ମଦ୍ୟପାନ କରି ନ ଥିଲି। ଏହା ହେଉଛି ଆମ ବିଭାଗର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ | ଆମକୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାର ନିୟମ ଦ୍ୱାରା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି।

ଜିନ ନିଲମ୍ବିତ |
ଡିଭିଜନ୍ ସେଗମେଣ୍ଟର ଏକ୍ସନ୍ ପ୍ରଶାନ୍ତ ସିଂ ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓକୁ ଗୁରୁତର ସହ ଦେଖିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଜଣେ ଚତୁର୍ଥ ମହିଳା ମହିଳା ରଜିଆ ଖାନ୍ ଅଫିସରେ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ଆକ୍ସିନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏହି ମାମଲା ସତ୍ୟ ବୋଲି ଜଣାପଡେ ତେବେ ରଜିଆଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି। ମଦ୍ୟପାନ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ମଧ୍ୟ ଲେଖାଯାଇଛି।