ସାତ ମାସର ପିଲାକୁ କୋଳରେ ଧରି ବାହା ହେଲେ କନିଆଁ, ଏହା ପଛର କାରଣ ଜାଣିଲେ ଉଡିଯିବ ଆପଣଙ୍କ ହୋସ…

ସାରା ଦେଶରେ ବିବାହର ପରିବେଶ ଚାଲିଛି। ବିବାହର ପରିବେଶ ଏକାଠି ଅଛି କାରଣ ‘ଶୁଭ ମହୁର ଦିନରେ ହିନ୍ଦୁମାନେ ବିବାହ କରନ୍ତି’। ବିବାହ ଋତୁରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ବିବାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ବିବାହ ତାର ସାଜସଜ୍ଜା ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଥିବାବେଳେ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ବିବାହ ତାର ଖାଇବା ବ୍ୟଞ୍ଜନ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଥାଏ | ବିବାହ ପାଇଁ ଖୁସିର ବାତାବରଣ ଥାଏ | ଏଥିରେ ସମସ୍ତ ଲୋକ ଖୁସିରେ ଥାନ୍ତି | ବେଳେବେଳେ ବିବାହରେ ଏପରି ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ଯାହା ଏକ ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ପାଲଟିଯାଏ |

କୌଣସି ପିଲା ତାଙ୍କ ମାତା-ପିତାଙ୍କ ବିବାହ ଦେଖି ପାରିବେ ନାହିଁ କାରଣ ସେମାନେ ସେ ସମୟରେ ଦୁନିଆକୁ ଆସିନଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ନିକଟରେ ଏକ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା ଯାହା ସମଗ୍ର ଗାଁ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଥିଲା। ସମସ୍ତେ ଏହି ବିବାହ ଦେଖି କିମ୍ବା ଶୁଣିବା ପରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | ବର ଏବଂ କନ୍ୟା 7 ମାସର ଶିଶୁକୁ ଧରି ବିବାହ କରିଥିଲେ। ସମସ୍ତଙ୍କର କେବଳ ଗୋଟିଏ ଚିନ୍ତା ଯେ କୋଳରେ ଥିବା ପିଲାଟି କିଏ | ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ସମଗ୍ର ଘଟଣା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଛତ୍ରପୁର ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ଛୋଟ ଗାଁ କୁମହର ଟୋଲାର ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ବିବାହପରେ ପିଲାଟି ବିଷୟରେ ଜାଣିବାପରେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ |

ଏହି 7 ମାସର ଶିଶୁର ନାମ ଶିବାଂଶ ଓ ସେ ନେହା ଏବଂ କରଣଙ୍କ ପିଲା । କରଣ ଏବଂ ନେହା 2 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଆର୍ଯ୍ୟସମାଜରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ କାରଣ ଉଭୟେ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ | କରଣ ନେହାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଆଣିଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଘରଲୋକମାନେ ରାଜି ହେଲେ, ସେମାନେ ପୁନର୍ବାର ବିବାହ କଲେ। ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ଯେ ଶିଶୁଟି କିଏ । କରଣ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକ କାମ କରନ୍ତି ଏବଂ ନେହା ତାଙ୍କ ଘର ପାଖରେ ରହୁଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ ଘରକୁ ଆସୁଥିଲେ ଉଭୟଙ୍କ ସାକ୍ଷାତ ହେଉଥିଲା । ଏହି ସାକ୍ଷାତ କେବେ ପ୍ରେମରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା ତାହା ଜଣା ପଡି ନଥିଲା। ଦୁହେଁ ଦିଲ୍ଲୀର ଆର୍ଯ୍ୟ ଇଣ୍ଟର କାଷ୍ଟ ଅଧୀନରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ନେହା ଏବଂ କରଣ ଭିନ ଭିନ୍ନ ଜାତିର ଅଟନ୍ତି। ସେ 18 ଫେବୃଆରୀ 2018 ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଶିବାଂଶ ଜଣେ ଏମିତି ଶିଶୁ ଯିଏ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କ ବିବାହ ଦେଖି ଥିଲେ। ।