ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଲେ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହେବାଗ ଙ୍କର ସତ୍ୟତା, ସେ ତା ମନକୁ ଯାହା ଆସେ କରେ, କାହା କଥା ଶୁଣେ ନାହିଁ

ସୌରଭ ଚଣ୍ଡୀ ଦାସ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଦାଦା ନାମ ସାରା ଦୁନିଆ ରେ ବେଶ ଚର୍ଚା ରେ ରହିଛି I ସେ ପୂର୍ବ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳି ଓ ଭାରତୀୟ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟିମ ର କ୍ୟାପଟେନ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ I ବର୍ତମାନ ସୌରଭ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନ ଅଫ ବାଂଲାଦେଶ ର ଅଦକ୍ଷ ରୂପେ ନିଯୁକ୍ତ ହେଇଛନ୍ତି I ଆପଣ ଖେଳ କ୍ୟାରିୟର ସମୟ ରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଦୁନିଆ ର ଜଣେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି I ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ର ଜଣେ ମହାନ କ୍ୟାପଟେନ ଅଟନ୍ତି I ଯେତେବେଳେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଲର୍ଡସ ମୈଦାନ ରେ ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ରେ ଏକଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ 324 ରନ କରିଥିଲେ I ଏବଂ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହେବାଗ ଙ୍କୁ ସେ କହିଥିଲେ “ଦାଦା ଆମେ ସେହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବୁ” I

ଏହି ବାବଦ ରେ ସୌରଭ ଗାଙ୍ଗୁଲି କହିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଟିମ 10 ଓଭର ରେ ଆମେ 60 ରନ କରିସାରିଥିଲୁ ଏବଂ ସେହି ସମୟ ରେ ଭାରତ ର କୌଣସି ଵିକେଟ ଯାଇ ନ ଥିଲା I ଆଗାମୀ ଓଭର ରେ ଯେତେବେଳେ ରୋନି ଇରାନୀ ବୋଲର କରୁଥିଲେ ତ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହେବାଗ ଗାଙ୍ଗୁଲି ଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଚିନ୍ତା କର ନାହିଁ ଦାଦା I ବୀରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଥମ ଓଭର ରେ ଚୌକା ମାରିଥିଲେ I ଏବଂ ନଁନ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ ରେ ଥିବା ସୌରଭ ଚୌକ ଦେଖି ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହେବାଗ ଙ୍କ ପାଖ କୁ ଆସିଥିଲେ I ଏବଂ ସେଠାରେ କହିଥିଲେ ଏହି ଓଭର ମେକ ଚୌକ ଆ ଗୟା I ଏହା କୁ ନେଇ ବିରୁ କହିଥିଲେ “ନୋ ପ୍ରୋବ୍ଲେମ” I ଆପଣ ଆମେ ଆଗାମୀ ବଲ ଗୁଡିକ ସିଙ୍ଗଲ ସିଙ୍ଗଲ କରିବା I ଏବଂ ସିଙ୍ଗଲ 8 ରନ କରିଥିଲେ I

ଆଗାମୀ ବଲ ରେ ସେହେବାଗ ପୁଣି ସ୍ୱଇପ ମାରିଥିଲେ I ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ 12 ରନ କରିଥିଲେ I ଏବଂ ପୁଣି ବିରୁ ଥାର୍ଡ଼ ମ୍ୟାନ ଓ ପାଇଁତ ଉପରେ ଚୌକା ମାରିଥିଲେ I ଦାଦା କହିଲେ ସେହି ଓଭର ରେ ବିରୁ ରୋନି ଇରାନୀ ଙ୍କ ର 22 ରନ ମାରିଥିଲେ I ଏବଂ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହେବାଗ ଦାଦା ଙ୍କ ର କଥା ନ ଶୁଣି ବାଉଣ୍ଡ୍ରି ରୁ ବାହାରେ ବଲ ପକାଇଥିଲେ I