ଆଇପିଏଲ୍ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବା ଉପରେ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ବିସିସିଆଇ ବିଷୟରେ କହିଲେ ଏତେ ବଡ କଥା, ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ଖୁସି ହେବେ

ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଅର୍ଥାତ୍ ବିସିସିଆଇ କରୋନା ମହାମାରୀ ହେତୁ ଆସନ୍ତା ଟି -20 ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) କୁ ଏପ୍ରିଲ୍ 15 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛି। ଏହା ସହିତ ସେ ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜର ଅବଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ବାତିଲ କରିଛନ୍ତି |

ବିସିସିଆଇର ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ସ୍ୱାଗତ କରିଛନ୍ତି। ଗାଜସ୍କର ଅଜ ଟକ ସୋ ମାଧ୍ୟମରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିସିସିଆଇ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ଏକ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିସିସିଆଇ କେବଳ ଟଙ୍କା ପଛରେ ଯାଉ ନାହିଁ।

ଆଇପିଏଲ୍ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ବିସିସିଆଇର ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହମତ। ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଆବଶ୍ୟକ। ସମସ୍ତଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ | ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି କେବଳ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥରେ ନୁହେଁ, କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଯତ୍ନ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟ ଦେଶର ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅମ୍ପାୟାର, ଟେକ୍ନିସିଆନ ଏବଂ କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲରେ ଆସନ୍ତି।

ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଇପିଏଲ ସମୟରେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ 30 ରୁ 40 ହଜାର ଲୋକ ଭିଡ଼ ଜମିଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଷ୍ଟାଡିୟମ ବାହାରେ ଏବଂ ହୋଟେଲ ଲବିରେ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ | ଏହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହେବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଏଡ଼ାଇ ଦିଆଯାଇପାରିବ ନାହିଁ | ଏହି ସମୟରେ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବା ଉଚିତ୍ | କୌଣସି ସଂକ୍ରମଣ ନହେବା ପାଇଁ ଆମେ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଉଚିତ୍ | ଏଥିପାଇଁ ଯଦି କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ କିମ୍ବା ବାତିଲ କରିବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ ତାହା କରିବା ଠିକ୍ |

ଖାଲି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମ୍ୟାଚ୍ କରାଇବା ପ୍ରଶ୍ନରେ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ମଜା ହେବ ନାହିଁ। ସେ କହିଥିଲେ, ‘ଯେ କୌଣସି ଅଭିନେତା – ସେ ଜଣେ ସଂଗୀତଜ୍ଞ, କଳାକାର କିମ୍ବା ଅଭିନେତା ହୁଅନ୍ତୁ – ଯାହା ବି ହେଉ, ଦର୍ଶକ ବିନା ଅଭିନୟ କଲେ ଏହା କିପରି ହେବ ..? ମୋଟ ଉପରେ, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଖେଳକୁ ବାତିଲ କରିବା ଭଲ ହେବ ଏବଂ ବିସିସିଆଇ ଏହା କରି ଏହାକୁ ଦର୍ଶାଇଛି |

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିସିସିଆଇର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ରୀଡା ଜଗତରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ସର୍ବଦା କୁହନ୍ତି ଯେ ବିସିସିଆଇ ସବୁବେଳେ ଟଙ୍କା ପଛରେ ଚାଲିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଦେଖନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇ ସମଗ୍ର ଭାରତର ଯତ୍ନ ନେଇଛି।