Sushant Singh Rajput ଙ୍କ କେଶରେ ତାଙ୍କ ବାନ୍ଧବୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିହାର କୋର୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ, ୧୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେଇପାରେ ଜେଲ …

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମାମଲା ଏବେ ଏକ ନୂଆ ମୋଡ଼ ନେଇଛନ୍ତି। ପାଟନାରେ ରହୁଥିବା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିହାର କୋର୍ଟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଜୁନ୍ 24 ରେ ବିହାରର ମୁଜାଫରପୁର କୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହେବ। ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେଉଛୁ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ତାଙ୍କୁ ଡିପ୍ରେସନକୁ ପଠାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା କରଣ ଜୋହର, ଅଭିନେତା ସଲମାନ ଖାନ, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ଏକତା କପୁରଙ୍କ ଭଳି ଅନେକ ବଡ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରିୟା ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲାରେ ଜଡିତ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପାଟାହି ନିବାସୀ କୁନ୍ଦନ କୁମାର ଶନିବାର ମୁଜାଫରପୁରର ମୁଖ୍ୟ ଜୁଡିସିଆଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ କୋର୍ଟରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି। ଏହା ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଯେ ରିୟା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମର ଜାଲରେ ଫାନ୍ଦରେ ପକାଇ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କୁ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ମାନସିକ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ଶୋଷଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ରିୟା ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର କ୍ୟାରିୟରରେ ତାଙ୍କର ସଫଳତା ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା, ସେତେବେଳେ ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ମାଛି ପରି କ୍ଷୀରରୁ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଡିପ୍ରେସନ ଦେଇ ଗତି କରିଥିଲେ।

ରିୟାଙ୍କ ଉପରେ କୁନ୍ଦନ କୁମାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ କାରଣରୁ ସୁଶାନ୍ତ ଗଭୀର ଅବସାଦରେ ପଡୁଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଧର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେଲା ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜକୁ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ। ଓକିଲ କମଲେଶ କୁମାର ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମାମଲା ଭାରତୀୟ ଆଇନ ବିଭାଗ ୩୦୬ ଏବଂ ୪୨୦ ଅନୁଯାୟୀ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ପ୍ରଥମ ଶୁଣାଣି ଜୁନ୍ ୨୪ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଯଦି ଦେଖାଯାଏ, ଯଦି ରିୟା ଏହି ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇପାରେ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ ସଲମାନ ଖାନ, କରନ ଜୋହର, ଏକତା କପୂର, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ 8 ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏସିଜେଏମ କୋର୍ଟରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ, ACJM ପୀୟୂଷ ତ୍ରିପାଠୀ ୩୦ ଜୁନ୍ ପାଇଁ ଶୁଣାଣି ତାରିଖ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମସ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରି ଜଣେ ଭଲ ଅଭିନେତା ଙ୍କୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କଳାକାର ଓ ନିର୍ମାତା ଏବଂ ଅଭିନେତାମାନ ମାନେ ନିରୁତ୍ସାହିତ କରନ୍ତି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସେମାନେ ଡ଼ିପ୍ରେସନ ରେ ଆସି ଆତ୍ମ ହତ୍ୟା କରନ୍ତି|

କହି ଦଉଛୁ ଯେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ 9 ଘଣ୍ଟା ଧରି ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ବନ୍ଧୁମାନେ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ରିୟାଙ୍କ ସମେତ ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ 15 ଜଣଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଛି। ଏବେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଙ୍କ ମାମଲାରେ କିଏ ପ୍ରକୃତ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହଉଛି | ଏଥି ସହିତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଫ୍ୟାନ ମାନେ ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ନିରନ୍ତର ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି।