Sushant Singhଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ବଡ ଭାଇଙ୍କର ବି ଏପରି ହୋଇଥିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଭଉଣୀ ଶ୍ଵେତା ଖୋଲିଲେ ବଡ ରହସ୍ୟ…

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହେବାର ବହୁ ଦିନ ହେଲାଣି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଏକମାତ୍ର ପୁଅକୁ ଭୁଲିଯିବା ସହଜ ନୁହେଁ। ପ୍ରାୟତ ଆଜିକାଲି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଭଉଣୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଭାବନା ଏବଂ ସ୍ମୃତିକୁ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି | ନିକଟରେ ଶ୍ୱେତା କ୍ରିତି ସିଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ଏକ ଭାବପ୍ରବଣ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଜଣେ ବଡ ଭାଇ ଥିଲେ ଯିଏ ଆଉ ଏହି ଦୁନିଆରେ ନାହାଁନ୍ତି।

ଇମୋସନାଲ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଭଉଣୀ ଶ୍ଵେତା
ଶ୍ୱେତା ପୋଷ୍ଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ମୋତେ ସବୁବେଳେ କୁହାଯାଉଥିଲା ଯେ ମୋର ପିତାମାତା ଏକ ପୁଅ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ମୋ ମାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସନ୍ତାନ ଏକ ପୁଅ ଥିଲା | ପୁଅ ହେବାର ଆନନ୍ଦ ମୋ ପରିବାରରେ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହି ସୁଖ ବେଶି ଦିନ ରହିଲା ନାହିଁ| ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସନ୍ତାନ ସମୟରେ, ସେମାନେ ଏକ ପୁଅ ଆଶା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ସେଠାରେ ଅନେକ ପୂଜାପାଠ, ଉପବାସ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲି |

ଶ୍ୱେତା କହିଛନ୍ତି, ‘ମୋ ମା ମୋତେ ଭାଗ୍ୟବାନ ମନେ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ମୋର ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ। ମୁଁ ଜନ୍ମ ପରେ ମୋ ମା ଏବଂ ବାପା ଅନେକ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ମାତା ଭଗବତୀଙ୍କ କୃପାରେ ସୁଶାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଶ୍ୱେତା ତାଙ୍କ ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ କାହାଣୀ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ୱେତା କହିଛନ୍ତି, ଏହାପୂର୍ବରୁ ମୁଁ ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ଏକ ବିଲଡିଂ ରେ କିନ୍ତୁ ଭିନ୍ନ ଶ୍ରେଣୀରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିଲୁ। ଏହା ପରେ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ UKG କୁ ଗଲି, ଆମର ବିଲଡିଂ ଅଲଗା ହୋଇଗଲା | ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ସମାପ୍ତ କରିବାର ଦିନେ ମୁଁ ଦେଖିଲି ମୋ ଭାଇ ମୋ ଶ୍ରେଣୀରେ ଅଛନ୍ତି, ଏବଂ ଏହା ଦେଖି ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲି |ସେହି ସମୟରେ ଆମ ଦୁହିଁଙ୍କୁ 4-5 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା|

ଶ୍ୱେତା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ମା ପରି ପାଳନ କରିଥିଲେ
ଶ୍ୱେତା ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ପଚାରିଲି ସେ ମୋ ଶ୍ରେଣୀରେ କଣ କରୁଛନ୍ତି, ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ନିଜ ଶ୍ରେଣୀରେ ଏକୁଟିଆ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମୋ ସହ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ମୁଁ ମୋର ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ କହିଲି ଯେ ମୋ ଭାଇ ଭଲ ଅନୁଭବ କରୁନାହାଁନ୍ତି, ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଏଠାରେ ବସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ|ଏହା ପରେ ସୁଶାନ୍ତ 2 ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋ ଶ୍ରେଣୀରେ ବସିଥିଲେ |ଶ୍ୱେତା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ଲେଖିଥିଲେ, ମୁଁ ଇଚ୍ଛା କରେ ମୁଁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇ ପାରିବି। ମୁଁ ଇଚ୍ଛା କରେ ମୁଁ ସକାଳେ ଉଠି ମୋ ଭାଇଙ୍କୁ ଦେଖି ବୁଝିପାରେ ଯେ ଏହା ଏକ ଖରାପ ସ୍ୱପ୍ନ ଥିଲା ଏବଂ ଅନ୍ୟ କିଛି ନୁହେଁ |

ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀର ନିକଟତର ଥିଲେ

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ଶ୍ୱେତା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସ୍କ୍ରିନସଟ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ସେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପର ସ୍କ୍ରିନସଟ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ବହୁତ ବିରକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ମନେ ପକାଇ ଶ୍ୱେତା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଦୁଃଖିତ ଯେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା କରିପାରିଲି ନାହିଁ। ଅଙ୍କିତା ଲୋଖଣ୍ଡେ ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଉପରେ ହୃଦୟ ଆକୃତିର ଇମୋଜି ଦେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି|

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବିୟୋଗ ପରେ ବଲିଉଡରେ ଆତ୍ମୀୟତା ଏବଂ ଆଉଟ ସାଇଡ଼ର ବିଷୟରେ ବିତର୍କ ପୁଣି ଥରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହିତ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟ ଖୋଜୁଛନ୍ତି। ସମସ୍ତେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଦୁଃଖ କୁ ଭୁଲି ପାରୁନାହାନ୍ତି । ତେବେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ଯେଉଁ ଦୁଃଖର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ତାହା ବୋଧହୁଏ କେହି ବୁଝି ପାରିବେ ନାହିଁ। ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏହି ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ଏହି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଏପରି ଯେ ଏହା ସମୟ ସହିତ ହ୍ରାସ ପାଇବ କିନ୍ତୁ କେବେବି ଦୂର ହେବ ନାହିଁ |