ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରେ ଏବେ ଏହି ୧୮ ବର୍ଷିୟ ଫେମସ ଟିକଟକ ଷ୍ଟାର କରିଦେଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ,ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଏହି କାରଣ…

ସାରା ଦେଶରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଅଧିକାଂଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଡିପ୍ରେସନ ହିଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ରହୁଛି|ଜୁନ୍ 14 ରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ତେବେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପ୍ରକ୍ରିୟା ବନ୍ଦ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ। 25 ଜୁନ୍ ରେ ଟିକଟକ୍ ଷ୍ଟାର୍ ସିୟା କକ୍କର ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ|ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଏପିସୋଡରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଟିକ ଟୋକ ଷ୍ଟାର ସନ୍ଧ୍ୟା ଚୌହାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ୍ ମିଳି ନାହିଁ-

18 ବର୍ଷିୟ ଟିକ ଟୋକ ଷ୍ଟାର ସାନ୍ଧ୍ୟା ଚୌହାନ୍ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିଲେ|ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଦିନ ସାନ୍ଧ୍ୟାଙ୍କ ମା ମଧ୍ୟ ଘରେ ଥିଲେ। ଯଦିଓ ସାନ୍ଧ୍ୟାଙ୍କ ଶବକୁ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ଭାଇ ଦେଖିଥିଲେ|ସେ ପରିବାର ଓ ପୋଲିସକୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ସାନ୍ଧ୍ୟାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଖବର ମିଳିବା ମାତ୍ରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯାଇଥିଲା। ତଥାପି ସେତେବେଳକୁ ବହୁତ ଡେରି ହୋଇଯାଇଥିଲା |ସନ୍ଧ୍ୟା ଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

ଡିପ୍ରେସନ ର ଶିକାର ଥିଲେ ସାନ୍ଧ୍ୟା

ସାନ୍ଧ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ସେ ଗତ ଦୁଇ ତିନି ମାସ ଧରି ଡିପ୍ରେସନରେ ଥିଲେ। କିଛି ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ନିକଟରେ ଟିକଟୋକ ଉପରେ ନିଷେଧାଦେଶ ହେତୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖି ଥିଲା ଏବଂ ସେ ଏହି ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ। ତେବେ ପୋଲିସ ସାନ୍ଧ୍ୟାଙ୍କଠାରୁ କୌଣସି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟ ପାଇନାହିଁ। ତେଣୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ, ଆତ୍ମହତ୍ୟାର କାରଣ ବିଷୟରେ କିଛି କୁହା ଯାଇ ପରିବ ନାହିଁ|

ପୋଲିସ ସାନ୍ଧ୍ୟାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ ଜବତ କରିଛି। ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କ ଶରୀରକୁ ପୋଷ୍ଟ ମର୍ଟମ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପଠାଯାଇଛି। ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏହି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ସେମାନେ କିଛି ସୂଚନା ପାଇବେ ବୋଲି ପୋଲିସ ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ସିୟା କକ୍କର ମଧ୍ୟ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟିକଟକ ଷ୍ଟାର ସିୟା କକ୍କରଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଥିଲା। ସିୟା ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରୀତ ବିହାର ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ 16 ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା| ଟିକ ଟୋକ ରେ ତାଙ୍କର ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଅନୁସରଣକାରୀ ଥିଲେ। ପୋଲିସ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଆର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ଏହି ବିଷୟରେ ତାଙ୍କ ପରିଚାଳକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଛି। ସିଆଙ୍କ ଫୋନ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ସେ ମଧ୍ୟ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଡିପ୍ରେସନରେ ଥିଲେ |

ଆଜିକାଲି ଡିପ୍ରେସନ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ହୋଇଗଲାଣି |ବିଶେଷକରି ଯୁବ ପିଢ଼ି ଏହାର ବହୁତ ଶିକାର ହଉଛନ୍ତି| ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେମାନେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତି। ତେଣୁ, ଯଦି ତୁମେ ଦୁଃଖିତ ତେବେ ତୁମର ଚାରିପାଖରେ କାହା ସହିତ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ| ଲୋକଙ୍କ ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି| ଯଦି ଆପଣ ନିଜେ ଦୁଃଖିତ କିମ୍ବା ଏକାକୀତାର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ aଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ |ଏହି ବିଷୟରେ ତୁମର ବନ୍ଧୁ, ପରିବାର କିମ୍ବା ମାନସିକ ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ| ଆତ୍ମହତ୍ୟା କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନୁହେଁ।ଜିନିଷକୁ ଟିକେ ସମୟ ଦିଅ, ସମୟ ସହିତ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ହୋଇଯାଏ |